Ministr Bárta otevírá dveře Jančurovým žlutým vlakům

15. 7. 2010 | TAM
Nově nastupující ministr dopravy Vít Bárta ze strany Věci veřejné ohlásil tři základní cíle svého resortu. Kromě snížení ceny výstavby dálnic a zlepšení bezpečnosti na silnicích oznámil, že na české železnici hodlá vytvořit reálné konkurenční prostředí. Bárta uvedl, že právě tlak konkurence je klíčem ke zlepšení služeb železničních přepravců.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.regiojet.cz

Nově nastupující ministr dopravy Vít Bárta ze strany Věci veřejné ohlásil tři základní cíle svého resortu. Kromě snížení ceny výstavby dálnic a zlepšení bezpečnosti na silnicích oznámil, že na české železnici hodlá vytvořit reálné konkurenční prostředí.

Bárta uvedl, že právě tlak konkurence je klíčem ke zlepšení služeb železničních přepravců.
Právě tlak ministerstva na změnu legislativy, která by zjednodušila příchod soukromých dopravců na české koleje a zrušila nadřazenost Českých drah by mohla otevřít dveře tuzemským i zahraničním provozovatelům. V souvislosti s tímto se tak nejvíce vybaví zřejmě nejrozpracovanější soukromý projekt pro české koleje - Regiojet Radima Jančury a jeho společnosti Student agency.

Ta se do povědomí české veřejnosti zapsala zejména promoakcemi Žluté jaro na české železnici, při kterých provozovala na regionálních tratích pronajaté luxusní motorové vozy.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: