Nejefektivnější domácí čistička vody AquaQube z Brna čeká na Kickstarteru na první majitele

18. 11. 2016 | Jakub Hort
Brněnská firma vyvinula nejefektivnější zařízení na čištění vody v domácnosti. Ode dneška ho nabízí na Kickstarteru.

Voda je kouzelná kapalina, bez které by život na zemi neexistoval. Dejme si ale ruku na srdce a přiznejme si, že její kvalita postupem času klesá a řešení jejího čištění se zdají být v nedohlednu. Nyní ale přichází na crowdfundingový portál Kickstarter český projekt AquaQube, který může rapidně zvýšit kvalitu vody, kterou pijeme.

 

Inovativní zařízení pro čištění vody AquaQube v domácnosti vyvinula brněnská firma pod technickým vedením fyzika Jiřího Dřímala. Jediné, co je třeba, je pro přístroj vyhradit místo na kuchyňské lince a zapojit ho do zásuvky, žádná další instalace není potřeba. Stisknutím tlačítka vyčistí AquaQube 750ml vody za 30 vteřin a odstraní z ní nejen chlór, bakterie či viry, ale také hormony, antibiotika, pesticidy či další chemické látky, které se v kohoutkové vodě běžně vyskytují.

A jak můžete AquaQube podpořit? Existuje řada možností, které začínají již na 1 libře (31 korunách). Hrdým budoucím vlastníkem tohoto inovativního zařízení se ale stanete až při přispění minimálně 319 liber (10 tisíc korun). Pokud se rozhodnete podpořit projekt menší částkou, tak můžete získat například e-book o pitné vodě nebo originální AquaQube láhev či skleničku a zapsat se na seznam podporovatelů tohoto projektu, který bude na webových stránkách AquaQube.
 
Samozřejmě existují i další možnosti čištění vody. Oproti těmto řešením je ale AquaQube efektivnější v eliminaci nežádoucích látek. AquaQube vodu také pouze nefiltruje, ale pomocí procesů běžných v přírodě oxiduje nežádoucí látky a odstraňuje tak zdroj problémů. Například v porovnání s tzv. reverzní osmózou zachovává ve vodě zdravé minerály. Ta navíc zásadně zvyšuje množství spotřebované vody a 50 - 80% je použito pouze na proplachování samotného filtru.
 
AquaQube vznikl jako rodinný projekt otce a dcery. Tereza a Jiří Dřímalovi se již 8 let společně věnují ekologickému čištění vody a vzduchu v průmyslu. Nyní tento projekt dosáhl na další metu. Podaří se mu dosáhnout na hranici 199 000 liber (přes 6 milionů korun), kterou si na portálu Kickstarter zvolil za cíl?
Štítky dokumentu: Startup
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.