Nezvedneme vám telefon? Pak u nás vyhráváte dovolenou

5. 8. 2016 | Milada Zemanová
Švýcarská vesnička Tschlin má 166 obyvatel a jeden telefon, který se snaží všichni zvednout. Pokud se jim to nepovede, vyhrajete u nich dovolenou.

Místní obyvatelé vyzývali veřejnost, aby jim zavolala

Švýcarský kraj Graubünden se chlubí krásnou přírodou, nerušeným klidem a řadou poklidných vesniček, přičemž Tschlin patří mezi ty nejtišší. Údajně je tak tichá, že když na náměstí vyzvání obecní telefon, slyší ho celá vesnice. A jak lépe toto tvrzení prokázat, než vyzvat všechny, aby na tento telefon volali?

V červnu letošního roku byl publikován krátký online film, ve kterém samotní obyvatelé Tschlinu vyzývali veřejnost, aby jim zavolala na uveřejněné telefonní číslo. Pokud by telefon nikdo nezvedl, volající by vyhrál dovolenou v Graubündenu, případně některou z dalších cen. Samotná soutěž trvala 6 dní, během kterých všichni žili své rutinní životy, dokud však nezazvonil telefon. V té chvíli opustili svou rozdělanou práci a utíkali k telefonu, ne vždy však úspěšně.

Obyvatelé Tschlinu zanechali své práce a běželi k telefonu

Každý volající při návštěvě oficiálního soutěžního webu mohl vidět, s kým v dané chvíli hovoří. Lidé tak vedli konverzace s obyvateli Tschlinu všech generací a za každého počasí. I za silné bouřky se místní nenechali odradit a k telefonu se vydali.

 

Během průběhu soutěže se uskutečnilo více než 30 tisíc telefonátů, 3 906 konverzací, kampaň měla více než 1.5 milionu zhlédnutí a soutěžní web přilákal půl milionu návštěvníků.

I přes tuto velkou popularitu však kraj Graubünden slibuje, že po skončení soutěže je Tschlin opět tichý.

Kraj Graubünden měl interaktivní kampaň i v loňském roce. Tehdy přes přímý přenos na billboard na nádraží sympatický místní komunikoval s kolemjdoucími a zval je na návštěvu. Kdo měl zájem, získal jízdenku na vlak, ta však platila pouze v daný den.

Štítky dokumentu: Formy PR Virální marketing

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: