Nový Harry Potter v den premiér vydělal přes 43 milionů dolarů

15. 7. 2011 | MyS
Film Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 při středečních premiérách v 26 zemích utržil 43,6 milionu dolarů.

Film Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 při středečních premiérách v 26 zemích utržil 43,6 milionu dolarů (asi 756 milionů korun). Uvedlo to filmové studio Warner Bros.

Do kin v USA byl poslední díl populární série filmů o čarodějnickém učni uveden po čtvrteční půlnoci a podle online prodejců vyprodal tisíce půlnočních projekcí.

Tržby ze středečního premiérového promítání byly o 87 procent vyšší než v případě první části posledního dílu uvedeného loni. Šestý díl Harry Potter a Princ dvojí krve z roku 2009 překonaly o 49 procent.

Pokud jde o celkový zisk, asi 65 procent tržeb pochází z projekcí ve 3D, uvedlo studio podle agentury Reuters.

V USA film zatím útočí na rekordy v počtu lístků prodaných v předstihu. Online prodejce Fandango.com uvedl, že přes internet vyprodal více než 6000 půlnočních projekcí.

Na půlnoční a časně ranní promítání tak prý prodal víc vstupenek než na kterýkoli jiný film, a to včetně trháku Temný rytíř z roku 2008.

MovieTickets.com v předstihu přes internet vyprodal 4500 projekcí. Podle tohoto serveru se nový Harry Potter stane jedním z nejúspěšnějších filmů, pokud jde o prodej lístků v předstihu.

Česká kina film premiérově uvedla minutu po středeční půlnoci. Podle odhadů odborníků by tvůrci snímku mohli o tomto víkendu z prodeje lístků v USA a Kanadě inkasovat mezi 125 a 150 miliony dolarů.

Zkráceno z: www.ceskenoviny.cz
 

Štítky dokumentu: Online PR

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: