Novým šéfem všech čtyř programů ČT se stane Radek Žádník

15. 7. 2010 | ČTK
Novým šéfem všech čtyř programů České televize se stane Radek Žádník, který dosud pracoval pro poradenskou společnost Deloitte. Každý program ČT bude mít svého vedoucího, Žádník bude působit o úroveň výš. Dosavadní ředitel zpravodajství Milan Fridrich povede divizi nových médií, tedy především internetových projektů ČT.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Novým šéfem všech čtyř programů České televize se stane Radek Žádník, který dosud pracoval pro poradenskou společnost Deloitte. Každý program ČT bude mít svého vedoucího, Žádník bude působit o úroveň výš. Dosavadní ředitel zpravodajství Milan Fridrich povede divizi nových médií, tedy především internetových projektů ČT. Z televize odejde programová ředitelka ČT Kateřina Fričová. Na dnešním zasedání Rady ČT to oznámil generální ředitel televize Jiří Janeček.
Novým ředitelem zpravodajství České televize se od srpna stane Roman Bradáč, současný vedoucí kanceláře generálního ředitele ČT a bývalý zpravodaj televize ve Spojených státech. Prozatímní programovou ředitelkou ČT po Fričové, která televizi opouští ke konci srpna, bude Kristina Taberyová. Podle restrukturalizačního plánu, který Janeček zjara předložil radním, funkce ředitele programu a zpravodajství zaniknou a místo toho dostane každý ze čtyř kanálů ČT svého šéfa. "Definitivní podobu včetně personálního obsazení dostane většina funkcí k 1. lednu 2011," sdělil mluvčí ČT Ladislav Šticha.
Do té doby budou všichni manažeři připravovat koncepce svých projektů. Pokračování přípravy nové podoby ČT2 převezmou po Fričové Jan Mrzena a Vlastimil Ježek, který působil v minulosti mimo jiné jako ředitel Českého rozhlasu nebo Národní knihovny a nyní je členem Etického panelu České televize. Mrzena i nadále zůstane personálním ředitelem ČT.
Zpravodajský program ČT24 bude řídit Bradáč místo Fridricha. ČT1 bude i nadále vést Radan Dolejš a ČT4 Sport bude mít na starosti Jiří Ponikelský.
Nový šéf čtyř programů Žádník se narodil v roce 1971, v roce 1995 ukončil fakultu financí na VŠE v Praze. Od roku 1994 pracoval v Investiční a poštovní bance, v roce 1996 se stal finančním ředitelem a následně i členem představenstva společnosti Trustfin, jež se zabývala výrobou a prodejem textilních strojů. Poté pracoval přes dva roky ve společnosti Škoda Praha a v říjnu 2004 se opět vrátil do společnosti Trustfin, která se v té době již jmenovala Uniplet Group. V roce 2007 odešel na pozici výkonného ředitele pro finance České pošty. Před nástupem do ČT pracoval pro poradenskou společnost Deloitte. Je manželem herečky Zdeňky Žádníkové-Volencové a také předsedou dozorčí rady jejího nadačního fondu.
Janeček již dříve řekl, že Česká televize nereaguje restrukturalizačním plánem na ekonomickou krizi, nýbrž na novou situaci na mediálním trhu. Plánované změny mají být reakcí na zásadní změny mediálního prostředí, způsobené rozvojem digitálního vysílání, internetu či globalizací.
Restrukturalizace podle dřívějších informací počítá mimo jiné se zrušením 120 pracovních míst v tomto roce a s dalšími úsporami jako je například snížení nákladů služebních cest či počtu zpravodajských štábů v zahraničí.
Rada ČT dnes dále zvolila nové členy dozorčí komise, jejího poradního orgánu. Stali se jimi Simona Macášková, Jiří Maceška, Jiří Malina, Jiří Staněk a Jiří Stránský. Předchozí komisi odvolala rada 9. června, protože se údajně zajímala o vyhlášená výběrová řízení ČT nad rámec pravidel.
Někteří členové rady ale označili způsob, kterým byla dozorčí komise odvolána, za nezákonný. Dnešní zasedání rady narušil výstup odvolaného předsedy dozorčí komise Ladislava Langera, který pro radních požadoval prostor k vyjádření. "Budu se bránit u soudu, nesouhlasím s tím, jak se tady s lidmi zachází," vzkázal radním Langer.
Dozorčí komise byla naposledy obměněna letos v březnu, kdy v ní usedl právě auditor Langer, předseda dozorčí rady České pošty Jiří Maceška, personalista Petr Bodlák, obchodník s elektřinou Petr Matoulek a advokát Jiří Stránský.
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: