Podnikatelský inkubátor JIC představí veřejnosti novou budovu INMEC

24. 11. 2014 | Petr Michl
Jihomoravští podnikatelé mohou k rozjezdu i rozvoji firmy využít nové unikátní prostory.

Brněnské Jihomoravské inovační centrum (JIC) patří mezi přední podnikatelské inkubátory v Evropě, jeho služby získaly ocenění v řadě evropských i mezinárodních soutěží. V roce 2011 získalo centrum dokonce cenu za třetí nejlépe mezinárodně zapojený inkubátor na světě. Nyní otevírá novou budovu JIC INMEC, která poskytne jihomoravským podnikatelům nový prostor k rozjezdu a rozvoji firem. Již tuto středu 26. listopadu ji otevírá pro veřejnost v rámci akce Open Day JIC.

Centrum v rámci tohoto dne otevřených dveří představí především své služby a odborníky, kteří s ním spolupracují na jednotlivých programech. Vše zahájí v 15 hodin slavnostní otevření prostor akcelerátoru StarCube. Sdílená místnost pro začínající firmy účastnící se tohoto výběrového tříměsíčního programu nabídne i možnost pro nouzové přespání těm, kteří chtějí na svém projektu pracovat ve dne v noci. Autorem návrhu jsou architekti Petr Jakšík a Szymon Rozwałka.


Vizualizace prostoru StarCube space. Autoři: Petr Jakšík a Szymon Rozwałka

Kromě toho láká JIC i na přednášku firmy Ysoft o tom, jak se jí podařilo z Brna expandovat do celého světa a stát se světovou dvojkou v řešení pro úsporný tisk. Vše zakončí panelová diskuze, v rámci ní se svěří šestice podnikatelů s tím, jaké kroky v podnikání by už znovu neudělali. Akce je zdarma, je ale třeba se na ni předem registrovat na stránkách openday.jic.cz


Ukázka programu večerní panelové diskuze

„Máme za sebou přes jedenáct let zkušeností s tím, jak lidi podpořit v zakládání firem, které mění svět. Dnes za námi stojí více než stovka prověřených odborníků z praxe a naše a jejich zkušenosti a kontakty, jsou tím klíčovým, co firmám přinášíme. A právě to chceme v rámci Open Day JIC představit. Rádi s každým probereme, jak posunout kupředu právě jeho byznys,“ uvedl ředitel JIC Jiří Hudeček.

Budova INMEC je unikátní výzdobou zasedacích místností – každá z nich zachycuje příběh jednoho z historických jihomoravských podnikatelů. Šestnáct průkopníků obchodu a průmyslu si návštěvníci mohou prohlédnout i na velkoformátových grafikách na stěnách. Poznají tak budování byznysu na jižní Moravě od prvních manufaktur až po podniky jako Zbrojovka ve 20. století. Příběhy všech podnikatelů si mohou odnést domů v podobě unikátní brožury. Výběr osobností i zpracování jejich příběhů pro JIC zajistil profesor historie Dušan Uhlíř z Masarykovy univerzity.

Prohlédněte si program a registrujte se na openday.jic.cz. Počet míst je omezený.

Štítky dokumentu: Startup

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: