Populární aplikace pro videochat pomáhají lidem překonat sociální izolaci

22. 12. 2020 | Milada Zemanová
Čekají vás letos vánoční návštěvy přes videhovor? Skype, Zoom či Facebook Messenger asi znáte. Ale na videohovory tu je i mnoho dalších užitečných aplikací. Představíme vám jejich přednosti.

Mnoho lidí pracuje v současné době z domu, je v karanténě a celkově se cítí odloučeni kvůli aktuálním omezením a snížené frekvenci setkávání s dalšími lidmi naživo. A právě v tomto okamžiku přichází na scénu různé aplikace, které umožňují komunikovat pomocí videa v reálném čase. Je to velmi aktuální téma i pro ty, co videohovory běžně nepořádají. Mnoho rodin totiž čeká i o Vánocích video-setkání na dálku s rodiči, prarodiči a dalšími příbuznými namísto tradiční rodinné návštěvy.

Připravili jsme proto vás přehled těch nejpopulárnějších pro různé situace. Ať už si potřebujete zavolat s rodinou, popovídat si s kamarádem nebo třeba uskutečnit školní sraz po 5 letech. Jednotlivé platformy jsou zdarma a jsou určeny pro osoby, které se chtějí spojit se svými blízkými. Primárně nejsou určeny pro firmy, které potřebují řešit komunikaci mezi svými zaměstnanci, odborné videokonference apod.

Níže popsané nástroje jsou snadné na ovládání a fungují na většině operačních systémů, konkrétně na iOS a Androidu a většinou také na systémech Windows a Mac.

Pro velké skupiny

Skype

Pokud máte rozvětvenou rodinu, chcete se setkat se skupinou přátel nebo třeba plánujete herní večer, můžete se spolehnout na léty prověřený Skype.

V rámci Skypu může hovořit více uživatelů současně a videohovory zvládá skvěle. V případě, že během hovoru chcete využívat více funkcí, například vyjadřovat nálady například pomocí emojis a podobně, tak Skype v tomto ohledu za novějšími konkurenty zaostává. Překvapivě má ale lepší mobilní aplikace než desktop. Velkou výhodou je, že Skype může mít v počítači nainstalovaný klidně i vaše babička. Pro videokomunikaci je to zkrátka nejvíc letitý držák.

Funguje na systémech: iOS, Android, Mac, Windows, Linux, web

Zoom

I v rámci nástroje Zoom může komunikovat více uživatelů současně, nicméně hovor je limitován na 40 minut. Tato doba uplyne rychleji, než se zdá. Všichni pak musí zavěsit a začít hovor znovu. Pokud si rádi povídáte, tak Zoom vás bude svým omezením přerušovat. Na Vánoce to ale nemusí být problém. Zoom totiž od 23. do 26. prosince a od 30. prosince do 2. ledna následujícího roku časové omezení ve free verzi ruší

Ačkoliv je Zoom spolehlivý nástroj, tak je především určený pro pracovní hovory a obchodní videokonference. Varianta, která je zdarma, je sice dostačující, nicméně obsahuje celou řadu nadbytečných nastavení a možností, které uživatelské přívětivosti příliš neprospívají.

Dříve byl navíc Zoom také kritizován za netransparentní sběr dat o svých uživatelích, potíží může být i tzv. zoom bombing, kdy se vám do videohovoru někdo nabourá. Pokud tedy hledáte jen nástroj, který vám umožní být v občasném kontaktu s přáteli, existují i jiné schůdné varianty.

Funguje na systémech: iOS, Android, Mac, Windows

Pro rodinu a přátele

FB Messenger

Chatovací nástroj od Facebooku má 1,3 miliardy uživatelů a denně jej využívají stovky milionů z nich. Mnoho lidí je proto na něj zvyklých, a navíc se snadno používá.

V jednom hovoru může být až 8 uživatelů a časově nejsou nijak limitovány. Podmínkou používání FB Messengeru je ovšem založený účet na Facebooku, což nemusí jeho odpůrce potěšit.

Funguje na systémech: iOS, Android, Mac, Windows

WhatsApp Messenger

Pod vlajkovou lodí Facebooku se nachází i WhatsApp Messenger. Je oblíbený díky svému snadnému ovládání a ochraně soukromí svých uživatelů. Jednoho hovoru se ovšem mohou účastnit jen 4 lidé současně.

Funguje na systémech: iOS, Android, Mac, Windows, web

Google Duo či Hangouts

Nástroje od Googlu nabízí jednoduché rozhraní a získáte k nim přístup díky svému již existujícímu účtu. V rámci Google Duo i Hangouts uvidíte všechny své stávající kontakty.

Videohovory jsou zde neomezené a můžete do nich přizvat osoby, i když nemají vlastní Google účet. U Google Duo je nevýhodou, že umí jen videohovory a zasílání videozpráv, textové zprávy si ale na něm nepošlete. I to je důvod, proč se na video call přes Duo můžete snadno domlouvat přes Hangouts. A právě proto tu klidně za půl roku nemusí být. Oproti Hangouts má ovšem některé povedené AR filtry.

Fungují na systémech: iOS, Android, web

Marco Polo



Aplikace Marco Polo neumožňuje videohovory v reálném čase, ale využijete ji v případě, kdy si chcete se svými známými zanechávat videovzkazy. Do těchto vzkazů můžete přidávat nejrůznější filtry a rozesílat je jednotlivým kontaktům i skupinám.

Funguje na systémech: iOS, Android

 

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: