Aplikace BeReal chytila záchranné laso. Za půl miliardy eur koupilo nenávykovou sociální síť francouzské vývojářské studio

13. 6. 2024 | Petr Michl
Foto aplikace odmítající zneužívat závislost lidí na dopaminu získala záchranné lano. A tvůrci BeReal si odnášejí pořádný balík.


Aplikace BeReal měla být alternativou pro ty, co nechtějí svou realitu na internetu přikrášlovat ani na nich trávit příliš času. Na vrcholu popularity byla v konečném pandemickém roce 2022. V nejlepším období vykazovala 15 milionů uživatelů denně. Aplikace absolutní počet uživatelů navyšuje, ale ne tempem, které by mohlo zatopit Metě nebo TikToku. Přesto někomu stojí za pořádné peníze. Francouzské vývojářské studio Voodoo ji tento týden koupilo za půl miliardy euro. 

V čem má spočívat kouzlo BeReal? Jen jednou za den máte možnost zaznamenat, co vidíte. V čase určeném aplikací a bez možnosti následného editu. Mezi pozitivní důsledky má patřit to, že nebudete trávit nesmyslné množství času tím, abyste publikovali tu nejdokonalejší fotku po několika hodinách postprodukce (nemluvě o složitém výběru top fotky, kterou zvolíte k editování). A zároveň momentky ostatních nebudou natolik vyleštěné, aby vás to uvedlo do depresí z dokonalého života dalších lidí, co sledujete. 

Vysvětlení úvodního fungování BeReal. Na sdílení momentky ze svého života měl uživatel jen 2 minuty. Všem jeho přátelům se poslala jen 1 notifikace.

V březnu jsme informovali o zprávě serveru Business Insider, podle kterého měl v tu chvíli BeReal přes sebou jen zhruba 9 měsíců, než mu dojdou peníze nutné k provozu, včetně platů pro zhruba 60 zaměstnanců.

 

Pro zakladatele je prodej vysvobozením. A popravdě za překvapivě příznivých podmínek. V roce 2022 se pohybovala valuace aplikace na úrovni 600 milionů dolarů poté, co v témže roce získala investici ve výši 90 milionů dolarů. Pokles hodnoty pouze o necelou pětinu, když jsou dnes vyhlídky BeReal mnohem spornější, je tak podivný. BeReal mělo mít letos na jaře 40 milionů měsíčně aktivních uživatelů, ale žádný byznys model.

Společnost Voodoo byla založena v roce 2013, vytváří mobilní hry a aplikace. Dnes zaměstnává 800 lidí a aplikace z její dílny dle jejího vyjádření zaznamenaly 7 miliard stažení. Na svém blogu uvádí:

„Voodoo má jedinečnou pozici, aby pomohla BeReal plně rozvinout její potenciál jako sociální platformy nové generace. Voodoo bude aktivně pomáhat BeReal urychlit vývoj produktů a růst počtu uživatelů, přičemž se bude opírat o desetileté zkušenosti s budováním a rozvojem ikonických mobilních produktů, jako jsou Helix Jump, Mob Control, Block Jam 3D a sociální síť Wizz.

Aplikace Vodoo mají 150 milionů aktivních uživatelů. Z tohoto pohledu tak získání další 40 milionů uživatelů znamená značné posílení. Prubířským kamenem ovšem bude jejich monetizace.

 

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: