Poslanci dnes budou jednat o reklamních billboardech u silnic

13. 12. 2011 | BVo
Poslanecká sněmovna dnes bude projednávat novelu zákona o pozemních komunikacích, podle které by měla do pěti let zmizet většina reklamních poutačů z blízkosti silnic.

Poslanecká sněmovna začne dnes projednávat novelu zákona o pozemních komunikacích. Podle ní by měla do pěti let zmizet většina reklamních billboardů z okolí silnic. Povolení na jejich výstavbu by měli získat pouze provozovatelé zařízení, které souvisí se silničním provozem, např. benzinové stanice, motely nebo restaurace. Jejich reklamní poutače však budou muset umístit maximálně do 200 metrů od provozovny.

Novela zákona by měla napomoci větší bezpečnosti na českých silnicích a zabránit mnoha dopravním nehodám. Reklamy mohou často rozptylovat řidiče od řízení. Novela, kterou předložil ministr dopravy Pavel Dobeš, by měla zároveň zpřehlednit mýtný systém a urychlit výkup půdy pro dopravní stavby.

Obecní a městské zástavby se však změny nebudou týkat. Zde totiž o reklamních poutačích v okolí silnic rozhodují příslušné magistráty a radnice.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.