PR stunt: Přepravní kontejner na londýnském nádraží posloužil jako pozdrav z Jurského světa

8. 6. 2015 | Petr Michl
Na londýnském nádraží Waterloo Station se objevil kontejner, který měl obsahovat dinosaura.O české železniční dopravě se občas říká, že je zaostalá až prehistorická. Dotyk z časů geologického období Jura si ale připomněli ve Velké Británii na londýnském nádraží Waterloo Station. V pátek 5. 6. se tam totiž objevil přepravní kontejner, který měl obsahovat dinosaura.

PR stunt filmového studia Universal Pictures s podezřele vyhlížejícím kontejnerem s logem fiktivní společnosti InGen s údajným predátorem uvnitř brzy v sociálních médiích stvrdil zamýšlený účel - dát virálně vědět, že se film Jurský svět chystá do kin. Hned v pátek se dostal na homepage Reddit.

Pokračovatel slavného Jurského parku natočeného Stevenem Spielbergem v roce 1993 se rozhodně nebojí netradičních forem propagace. Společnost Universal Pictures již uvedla post-apokalyptickou reklamu ve spolupráci s řetězcem Dairy Queen.Na to, co vše přispěje ke komerčnímu úspěchu filmu, si budeme muset ještě počkat. V devadesátých letech vyvolal původní snímek doslova dinosauří mánii, která poznamenala na delší dobu i hračkářský průmysl.  Tehdy snad nebylo dítěte, které by nechtělo gumového praještěra jako hračku.  V době, kdy jsou kasovní trháky v kinech tvořeny především superhrdinskými adaptacemi komiksových příběhů, to ale dinosauři nebudou mít tak jednoduché.

Zdroj: Reddit

Štítky dokumentu: Formy PR

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: