Přihlášky pro letošní StarCube lze podat jen do neděle 12.1.

8. 1. 2014 | Petr Michl

Mladí podnikatelé, kteří chtějí pozvednout svůj začínající projekt cennou dávku inspirace a mentoringu by si měli pospíšit. Přihlášku do Akcelerátoru StarCube při Jihomoravském inovačním centru (JIC) lze podat již jen do neděle 12.1. Na ty, kteří budou do StarCube 2014 vybráni, čekají tři měsíce workshopů, přednášek a konzultací s úspěšnými podnikateli a odborníky z praxe. To vše jim pomůže z počátečního nápadu vybudovat za tři měsíce základy fungující firmy. Program odstartuje v únoru a vyvrcholí závěrečnou soutěží na StarCube show v květnu příštího roku.

Tak jako dosud, je program pro účastníky zdarma, náklady hradí pořádající JIC ve spolupráci s Enterprise Europe Network a partnery projektu. Letos jsou jako partneři potvrzeni Microsoft, Nokia, PwC, Flextronics, InnoVentures a Czech ICT Alliance, s dalšími partnery organizátoři jednají. Po celou dobu programu bude všem týmům k dispozici StarCube space.

Veškerý program bude veden v angličtině, akcelerátor se podruhé otevírá i zahraničním týmům. Poněkud tvrdší jsou i vstupní kritéria. „Nově chceme, aby měl každý projekt ověřený zájem trhu, tedy alespoň dvacet potenciálních zákazníků, u B2B projektů stačí tři zákazníci," uvedl manažer startup programu JIC Michal Hrabí. „Předejdeme tak tomu, aby někteří teprve v průběhu StarCube měnili svůj projekt nebo ho úplně zařízli, protože nebude mít odezvu na trhu. A celkově si od toho prostě slibujeme kvalitnější týmy," vysvětluje.

Pokud splňujete zmíněné požadavky, neváhejte se registrovat. S úzávěrkou v neděli 12. ledna máte skutečně nejvyšší čas.

Nezáleží na tom, jakého oboru se váš projekt týká. StarCube akcelerátor je otevřen v tomto ohledu pro všechny – od informačních technologií, přes elektrotechniku a strojírenství až po medicínu či chemii.

Do uplynulých pěti běhů StarCube se přihlásilo již více než 600 zájemců v rámci 189 přihlášených týmů, 53 z nich program absolvovalo. Z jejich projektů vzniklo dosud 23 firem. Tyto firmy vytvořily přes 100 nových pracovních míst a získaly investici v souhrnné hodnotě více než 1,2 milionu amerických dolarů. K začátku nového roku vytvořil JIC i infografiku zachycující dosavadní úspěchy projektu.

 

Štítky dokumentu: Startup
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.