Příroda dnes nemá čas. Uzavřený park překvapil obyvatele v Záhřebu

3. 5. 2018 | Jakub Hort
Dneska to nepůjde, přijděte jindy. Světový fond na ochranu přírody uzavřel park v Záhřebu a poukázal na ignoraci udržování přírody.

Jaro je v plném rozpuku a láká nás to do parků. Rozhodli jsme se tak připomenout kampaň, která stojí na jejich popularitě. Evropského dne parků loni využil Světový fond na ochranu přírody (WWF) ve spolupráci s agenturou Bruketa&Žinić. Cílem bylo přimět obyvatele Chorvatska zamyslet se nad tím, kdyby se najednou příroda rozhodla, že na nás nebude mít čas, tak jako my si často říkáme, že nemáme čas na ni.

Hned zrána 24. května uzavřeli zástupci agentury přístup do záhřebského parku Maksimir a celá hlavní brána byla omotána žlutou páskou. Nikomu nebyl umožněn vstup dovnitř. Pro mnoho obyvatel to bylo velmi překvapující, protože Maksimir je oblíbenou destinací pro procházky. Místo toho na všechny čekala u hlavního vstupu zpráva:

„Dnes na vás příroda nemá čas.“

Hlavním inspirací pro tento claim je výsledek průzkumu, který si nechal Fond zpracovat. Z něho vyšlo najevo, že lidé jako nejčastější důvod, proč netřídí odpad, uvádí, že na to nemají čas. WWF chtěla uzavřením parku v hlavním městě Chorvatska poukázat na to, jak by to dopadlo, kdyby to samé udělala sama příroda. Každý by si měl udělat čas a přispět k zachování přírody. „V roce 2030 nebudou na planetě žádné přírodní zdroje, využili jsme tento den, abychom poukázali na to, jak důležité je bojovat za zachování přírody a vyslat do světa zprávu, která donutí lidi se nad tímto tématem zamyslet,“ řekla Petra Boić Petrač, vedoucí komunikačního oddělení WWF.

Kampaň se během pár hodin rozšířila po celém Chorvatsku a dokázala, že pokud lidé ignorují přírodu, tak to není tak zvláštní, ale když příroda začne ignorovat nás, je to hlavní téma celého dne. 

Štítky dokumentu: Formy PR
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.