Reklama týdne: The Most Important "Sexy" Model Video Ever

7. 5. 2014 | Petr Michl

Ve virálu "The Most Important "Sexy" Model Video Ever" pro neziskovou organizaci Save The Children jsou napáleni sexy modelky a modelové způsobem, který byste nečekali. Nejdřív se podívejte na video, kontext obsahující spoilery naleznete až pod ním.

Video natočili tvůrci již s myšlenkou na jeho virálního šíření. Stojí za ním kreativní studio a produkční společnost Big BlockLive. Režisér spotu Vincent Peone prozradil portálu AdWeek podrobnosti toho, jak vzniklo. Organizace Save The Children oslovila Big Block Live po  přednášce jeho odborníků o tvorbě zábavného obsahu na festivalu SSXW.

Výsledkem jejich práce je spot, kde sexy modelky a modelové přišli natáčet módní reklamu a nakonec jsou nuceni k tomu říkat nepěkné statistiky o umírání matek a dětí. Další součást režisérské dvojice Josh Ruben k tomu dodává: Diváci reagují na podobný obsah s hlubším významem, změna dynamiky ve videu vás skutečně upoutá zábavným, temně podivným způsobem. V Save The Children věděli, že chtějí použít sexy obsah, aby připoutali k tématu více pozornosti. A to je skvělé, protože upřímně jen slovo sex přináší spoustu zhlédnutí."

Tvůrci dále uvedli, jak důležitá pro ně byla zkušenost s natáčením módních reklam, díky které se modelky a modelové cítili zpočátku jako ve svém prostředí, nikoliv jako v neziskovce. Spot byl prý natáčen s myšlenkou na to, že by se ho mohl například chytnout portál typu CollegeHumor. Vyznění videa totiž dovoluje vyloženě bulvární titulky jako Sexy modelky byly napáleny", Překvapení pro modelky: Řekněte svůdně průjem""  apod. - tedy titulky, které jsou charakteristické pro média, jež běžně články o reklamách nepíšou, ale mají velkou čtenářskou obec, kterou přitahují útoky na primární pudy. Virály z poslední doby přitom ukazují, že mezi nimi není jen touha vidět ženská prsa nebo chlupaté koťátko, velice dobře si vede i zprvu skryté humanistické poselství.

Tip redakce: Výše uvedené ostatně dokazuje nedávný fenomenální úspěch videa World's Toughest Job od prodejce přáníček cardstore.com.Inovativně pojatá óda na matky má dnes na YouTube téměř 18 milionů zhlédnutí. S jejím poselstvím souzní většina slušných lidí, především pak dojímavý národ internetových maminek". I díky tomu pomohly zásadně při jejím šíření výše vzpomínané typy webů, v českém prostředí zaujala doslova od zábavných portálů typu ČiliChili až po masové zpravodajské servery. Přečtěte si více v článku O nejtěžší práci na světe se přihlásilo jen 24 uchazečů. Čekalo je překvapení

Štítky dokumentu: Virální marketing
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.