Rekola budou jezdit v sedmi městech a spustí i vlastní elektrokola

4. 3. 2019 | redakce
V průběhu jara se v Praze rozjedou elektroREkola. Stane se tak díky partnerovi v podobě dodavatele energií, innogy.

Největší česká bikesharingová společnost Rekola spustí letos již sedmou sezónu. Od 21. března se růžová kola začnou opět objevovat v ulicích Prahy, Brna, Českých Budějovic a Olomouce. Kola se letos vrátí i do Liberce a Frýdku-Místku, kde společnost vyhrála výběrová řízení na zprostředkovatele sdílení jízdních kol. Provoz v těchto městech bude spuštěn 1. dubna.

Rekola budou nadále působit i v Ostravě, kde spustí provoz také německá společnost Nextbike. „Domluvili jsme se s vedením města, že zůstaneme. Ostravští k Rekolům hodně přivykli a Rekola zase k Ostravě. To, kdy provoz spustíme, s jakými partnery a za jakých podmínek, ještě ladíme,” komentuje rozhodnutí Lubomír Fridrich, koordinátor ostravských a frýdecko-místeckých Rekol. Další města jsou v jednání.

Rekola mají pro letošní sezónu připravenou velkou novinku. Zakladatel a ředitel firmy Rekola Bikesharing ji prozrazuje:

V průběhu jara se v Praze rozjedou naše vlastní elektroREkola. Našli jsme skvělého partnera – innogy, dodavatele energií, který nám náš sen pomůže splnit. Podrobnosti o spolupráci, ceník i to, kde budou moci uživatelé elektroREkola parkovat, včas prozradíme.“  

Rekola chtějí nabídnout Pražanům novou možnost, jak cestovat po městě. „Městská mobilita je téma, kterým se v Rekolech zabýváme již nějaký čas. Proto jsme ostatně v loňském roce spustili vedle kol i sdílené koloběžky a skateboardy. Posunutí k elektromobilitě, vnímám jako logický krok, i vzhledem k celosvětovému trendu“ dodává Ježek.

Rekola získávají každý rok na větší popularitě. Do služby se registrovalo přes 180 000 uživatelů všech věkových kategorií. V roce 2018 bylo uskutečněno 762 000 jízd, což je čtyřikrát více než v předešlém roce.

V návaznosti na úspěšnou expanzi po České republice spustila Rekola provoz také v zahraničí. Se svým systémem sdílených kol vstoupila do Finska. Další zahraniční města plánuje přidat i letos.

Službu bude možné využívat přes mobilní aplikaci Rekola nebo webový prohlížeč https://moje.rekola.cz. Celý proces půjčování bude zase o něco jednodušší. Půjčování přes QR kód, vrácení pomoci fotografií a intuitivní hlášení problémů.

Hlavním partnerem Rekol zůstává i pro tento rok Hello bank!. Podmínky použití, ceny jednorázového jízdného či předplatného se budou k ale 21. březnu měnit.

Štítky dokumentu: Startup

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: