Rekola doplňují ke sdíleným kolům i boby

11. 2. 2021 | Petr Michl
Nechcete kupovat sáňky, protože příští týden už nemusí být po sněhu ani památky? Rekola nabízí nově v Praze, Brně a Olomouci sdílené bobovací lopaty.


Sdílené bobovací lopaty na Petříně. Zdroj: Rekola

Společnost Rekola je známá v řadě českých měst svými sdílenými růžovými koly. Nyní přidává i další dopravní prostředek: bobovací lopaty. Sněhová nadílka je v posledních dnech tak vysoká, že zůstává i ve velkých českých městech. Jelikož zimní radovánky na horách vládní opatření do značné míry omezují, je o to větší poptávka užít si na sněhu i v městském prostředí.

Právě proto Rekola umístila třicet sněhových lopat do Prahy, Brna a Olomouce. V Praze je najdete na Petříně, Letné, Vítkově, ve Stromovce a v Riegerových sadech. V Brně jsou k dispozici pod hradem Špilberk a u planetária na Kraví hoře. V Olomouci se na nich můžou lidé sklouznout v Parku Malého prince a na Velkomoravské. 

Každá lopata, ježdík, kluzák (nebo jak tomu chcete říkat) má své číslo, které lze zadat do aplikace Rekola a odemknout zámek, s nímž je připevněn typicky k zábradlí. Cena za půjčení na půl hodiny je 10 korun. Po skončení jízdy by měli uživatelé půjčené náčiní vrátit na určené místo a jeho polohu do aplikace vyfotit.

⛄️ Lopata, ježdík, kluzák… ať už tomu říkáte jakkoli, naše růžové kousky najdete v Brně, v Olomouci a hlavně na téměř...

Zveřejnil(a) Rekola dne Čtvrtek 11. února 2021

Zimní radovánky na pražském Petříně byly nejprve zdrojem nadšení. To se změnilo v naštvání poté, co bylo mnoho sáňkujících, lyžujících, jezdících na snowboardu či bobujících vykázáno z více částí Petřína městskou policií s tím, že je to v rozporu s městskou vyhláškou. V reakci na kritiku primátor Prahy Zdeněk Hřib prohlásil, že sáňkování je povolenou. Pobyt na čerstvém vzduchu nejen s dětmi je zdravý a zlepšuje náladu. Proto si ho užívejte, ať už je to na běžkách, bobech nebo sáňkách, dokud tu ten sníh máme. Samozřejmě v rámci existujících pravidel. Ale musíme se přeci řídit zdravým rozumem,“ uvedl na svém FB profilu a dodal:

Vyhánění dětí ze svahu je nesmysl. Ukázalo se, že existuje jakási 20 let stará městská vyhláška, která zakazuje lyžování nebo sáňkování na určitých místech našeho města, a to například v některých částech Petřína. Ale vůbec nechápu, jak to tenkrát mohl v této podobě někdo schválit. Musíme se na to podívat…“

Sněhové radovánky jsou v Praze vítané! ☺ Pobyt na čerstvém vzduchu nejen s dětmi je zdravý a zlepšuje náladu. Proto si...

Zveřejnil(a) Zdeněk Hřib - primátor Prahy dne Úterý 9. února 2021

I zimní sporty spočívající ve sjíždění kopců jsou tak v Praze možné. Těm, co se chtějí prostě jen tak slouznout, mohou nyní posloužit sdílené ježdíky společnosti Rekola. Ta s uvedením této novinky zároveň propaguje ve své aplikaci rychlou možnost přispět na projekt Nocleženka, v jehož rámci Armáda spásy zajišťuje lidem bez domova nocleh v teple. 

Štítky dokumentu: Startup
Sdílejte tento článek:
Podobné články: