Shopexpo: Největší e-commerce konference láká do Ostravy na řečníky mezinárodního formátu

26. 3. 2015 | Dan Škvařil
Do Ostravy nejen na Colours. Nenechte si ujít Shopexpo, největší konferenci na téma e-commerce ve Střední Evropě. Akce se uskuteční 4. a 5. června.

Ve dnech 4. a 5. června proběhne v Ostravě konference Shopexpo. Organizátoři slibují, že půjde o největší akci na téma e-commerce ve Střední Evropě. Nabitý program a přislíbená účast mnoha jedinečných řečníků napovídá, že půjde o unikátní událost.

Naší snahou je vytvořit největší a nejkomplexnější networkingovou akci, jakou mohou provozovatelé malých i velkých e-shopů v Česku navštívit,“
 řekl Marek Krška, marketingový a obchodní ředitel společnosti NetDirect, která Shopexpo organizuje. Komplexnost akce má zajistit kombinace klasického konferenčního formátu s expozicemi, workshopy, neformálními setkáními a kulturním programem. Ústřední téma, kterým budou moderní trendy ze světa e-shopů, doplní příbuzné oblasti jako jsou e-business, sociální sítě nebo user experience.

Program zdobí zvučná zahraniční jména i česká elita

Program konference zdobí zvučná jména mezinárodního měřítka. „Jsme rádi, že se nám podařilo pozvat řadu lidí, kteří v Česku vystupují velmi zřídka, nebo dokonce vůbec poprvé,” uvedl Krška. Představí se například Matt Lee, který působil jako UX poradce v Amazonu a Zappos Family, podílel se na vývoji Xboxu v Microsoftu a v současnosti se věnuje UX průzkumu na serveru Booking.com. Další hvězdou v tomto oboru, která přislíbila účast, je UX designérka MailChimpu Laurissa Wolfram-Hvassová. Z kontinentu za velkou louží můžeme očekávat také manažerku a konzultantku Kristinu Mausserovou, kanadskou průkopnici v oblasti digitálních strategií, pro kterou to bude vůbec první ucelená přednáška na evropské půdě.


Nebudou chybět ani české špičky z oboru. O Janu Řežábovi, zakladateli firmy Socialbakers, není třeba se příliš rozepisovat. Vedle něj se na konferenci objeví také Head of performance pražského Googlu David Špinar nebo zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková.

Celkem by mělo vystoupit na padesát expertů z více jak deseti oborů dotýkajících se e-commerce. Kvalitu výběru přednášejících dokládá jejich mnohaletá zkušenost. Justyna Skorupska, CEO společnosti eBusiness Consulting patří mezi špičku polské e-commerce, kde se pohybuje již přes dvacet let. James A. Casumano si za svůj bohatý prošel mnoha oblastmi podnikání, včetně vedení vývoje ve společnosti Exxon a vybudování luxusního hotelu. Nebude chybět ani Simona Kijonková, zakladetlka Zásilkovny, v rámci které pomáhá mnoha českým e-shopům budovat logistiku na míru.„Chtěli jsme všem těmto skupinám nabídnout akci podobnou těm, jaké jsou standardem v západní Evropě. To znamená nejen sedět a poslouchat, ale přímo se setkat a diskutovat s lidmi, kteří mají k tématu co říci. Zajímavá je i služba Speed Dating, během které můžete diskutovat s vystupujícími odborníky přímo o vašem konkrétním problému,” přiblížil cíl konference Tomáš Jindříšek, Managing Partner pořádající agentury Dark Side.

Konferenci bude hostit unikátní prostor multifunkční auly Gong

Nevšední charakter akce umocňuje její zasazení do areálu ostravských Dolních Vítkovic. Multifunkční aula GONG, nedávno zrekonstruovaný plynojem z roku 1924, je jedním z nejpozoruhodnějších prostorů pro kulturní a vzdělávací akce u nás. Hlavní program bude probíhat ve velké hale, která pojme 1500 diváků. Souběžně pak budou probíhat přednášky v menším sále se třemi sty místy. Workshopy v přilehlých učebnách poskytnou prostor pro osobní setkání s odborníky z různých oblastí e-commerce.

Vstupenka zahrnuje a dopravu i bohatý doprovodný program

Za vstupenku na celý program zaplatíte 2 490 Kč, pokud si je koupíte do 30. března.V ceně je nejen samotný vstup na Shopexpo a občerstvení, ale také večerní afterparty s koncertem kapel Buty a Mňága a Žďorp, jízdenka na speciální vlak Leo Express z Prahy do Ostravy nebo parkování přímo u Gongu. A k tomu všemu dostanou účastníci konference slevu na ubytování ve vybraných ostravských hotelech.

Program nabízí širokou paletu témat a inspirativních řečníků. Díky nastavení programu si každý bude moci sám zvolit, které zážitky a zkušenosti jsou pro něho zajímavé a které mohou jeho podnikání v současném světě e-shopů posunout dál. 

Kdy: 4. a 5. června 2015
Kde: Multifunkční hala Gong, Ostrava-Vítkovice
Cena: do 30 března 2490 Kč, do 31. května 3490 Kč, poté 4490 Kč

Prohlédněte si kompletní program na www.shopexpo.cz.

Štítky dokumentu: E-Commerce Tipy na akce
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: