ShopRoku: Nejkvalitnějším e-shopem v Česku je podruhé za sebou Notino.cz. Nejpopulárnějším je ONLINESHOP.cz

23. 3. 2018 | Petr Michl
V loňském roce Češi na internetu v domácích e-shopech utratili 115 miliard korun. Dost dobrý důvod ocenit ty nejlepší.

Nejkvalitnějším e-shopem na českém trhu byl v uplynulém roce e-shop s parfémy Notino.cz – už podruhé za sebou se stal absolutním vítězem Ceny kvality soutěže ShopRoku. Nejvíce hlasů od internetových uživatelů dostal e-shop ONLINESHOP.cz, který zvítězil v Ceně popularity. Cenu Heureky získal od odborné poroty e-shop Mixit. Soutěž ShopRoku o nejpopulárnější a nejkvalitnější české e-shopy letos vyhlásila Heureka už podeváté.

V Ceně popularity získal v letošním roce nejvíce hlasů ONLINESHOP.cz. „Zákazníci letos udělili svým oblíbeným e-shopům rekordní počet hlasů, celkem 138 000. Další důkaz toho, že online nakupování v Česku roste a je o něj zájem – meziročně rostla česká e-commerce vloni o 18 %,“ říká Tomáš Braverman, ředitel nákupního rádce Heureka.cz. Pro e-shopy je ocenění v soutěži odměnou a skvělou zpětnou vazbou o tom, jak svoji práci dělají dobře Zákazníkům zase informace o vítězství ukazují, kde se opravdu nemusí bát nakoupit. „Letos jsme nově vyhlásili nejen celkového vítěze Ceny popularity, ale zároveň jsme zveřejňovali vítěze i v jednotlivých kategoriích. Mezi dalšími oceněnými se tak objevil například e-shop Ruzovyslon.cz, F-sport.cz, Prodej Parfémů cz. nebo Kytary.cz,“ dodává Tomáš Braverman.

Absolutní vítězství v Ceně kvality letos obhájil e-shop Notino.cz. „Vítěz ceny kvality vychází z celkového hodnocení zákazníků, kteří po nákupu v daném e-shopu vyplní dotazník spokojenosti. Zákazníci v uplynulém roce vyplnili zhruba 4,5 miliónu dotazníků spokojenosti,“ říká Tomáš Braverman a pokračuje: „Cílem soutěže je zákazníkům pomoci s výběrem – ukázat na e-shopy, které patří k absolutní špičce české e-commerce, především co se služeb a servisu týče. České e-shopy dlouhodobě patří k vrcholu e-commerce, nabízí zákazníkům prvotřídní servis, a tak rozhodně zaslouží být oceněni.“

Cenu Heureky obdržel e-shop Mixit.cz. „V Ceně Heureky získal ocenění e-shop Mixit.cz, především díky originalitě nápadu a také vstřícnosti ke svým zákazníkům. I když to není na českém trhu žádný nováček, všechny porotce zaujal,“ doplňuje Tomáš Braverman. Dalším finalistou se stal  e-shop Countrylife.cz, zabývající se zdravou výživou. Posledním finalistou je hračkářství Tyniko.cz, které si zakládá na výrobě a prodeji tradičních dřevěných hraček a didaktických her s ohledem na ekologii.

V loňském roce Češi na internetu utráceli meziročně o 18 % více a celkem tak v českých e-shopech utratili 115 miliard korun.

 

Přehled vítězů soutěže ShopRoku 2017

 

Absolutní vítěz Ceny kvality  

Notino.cz

 

Vítěz Ceny popularity

ONLINESHOP.cz

 

Vítěz Ceny Heureky

Mixit.cz

 

Kompletní vítězové v Ceně kvality:


Kompletní vítězové v Ceně popularity:

 

Přehled všech vítězů ve všech kategoriích naleznete na webu souteže www.shoproku.cz.

Štítky dokumentu: E-Commerce
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: