Skypicker očekává obrat 120 milionů korun

17. 10. 2014 | redakce

Úspěšných českých startupů není nikdy dost. Agregátor letenek Skypicker.com prošel startupovým akcelerátorem Jihomoravského inovačního centra, StarCube, již na jaře 2012. Skutečně obří růstové skoky ale dělá až letos.  Na začátku roku společnost Skypicker.com oznámila vstup investora a krátce poté i akvizici projektu WhichAirline.com. Obě události zásadním způsobem přispěly k tomu, že Skypicker.com každý měsíc zvyšuje svůj obrat o 50 až 100 % a vykazuje i provozní zisk.

Hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí jsou pozitivní

O rychlý meziměsíční růst obratu se zasloužila především rostoucí popularita projektu v Rusku a v Asii. Původní plán, dosáhnout v roce 2014 obratu 50 milionů korun, Skypicker.com splnil již v srpnu. Opravené plány počítají se souhrnným letošním obratem ve výši 120 milionů korun. Díky nárůstu obratu vykazuje Skypicker.com již nyní provozní zisk, přestože dle původních očekávání měla společnost začít „černá čísla“ vykazovat až v příštím roce.

„V posledním čtvrtletí sice očekáváme zpomalení růstu z důvodu obvyklého sezónního poklesu, už teď ale víme, že letošní rok je pro Skypicker z mnoha důvodů rokem zlomovým a rekordním. Děláme vše pro to, abychom v rychlém růstu pokračovali i v dalších letech a přiblížili se našemu cíli: stát se celosvětovým lídrem v oblasti vyhledávání a prodeje levných letenek,” řekl Oliver Dlouhý, zakladatel a CEO Skypicker.com.

Růst je viditelný i v počtu prodaných letenek - z pouhých desítek letenek prodaných letos v lednu vzrostl počet prodaných letenek na vyšší tisíce prodané v září. Z malého brněnského start-upu se stává mezinárodní společnost.

Štítky dokumentu: Startup

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: