Socialbakers získali investici ve výši půl miliardy korun

19. 2. 2014 | Petr Michl

Zástupci české startupové scény nemají často globální ambice, případně zůstává jejich podnikání ve výsledku pouze u nich. To se ovšem rozhodně nedá říci o společnosti Socialbakers zabývající se analytikou sociálních médií. Ta nyní obdržela investici ve výši 26 milionů dolarů – tedy zhruba půl miliardy korun.

Peníze pochází od menší skupiny investorů v čele s Index Ventures a Earlybird – tedy od poměrně významných hráčů. Index Ventures v minulosti vložili své peníze například do Dropboxu nebo Skypeu. Jejich konání je tak pro českou firmu významnou událostí a jakýmsi potvrzením správného směřování. Pro SocialBakers toto není první investorské kolo. Dohromady už společnost takto získala 34.5 milionů dolarů.

Správné směřování je nicméně zřejmé i bez vnějších náznaků. Socialbakers existují 5 let a stále rostou. V tuto chvíli zaměstnávají v 11 kancelářích po celém světě na 250 lidí 30 různých národností. Nově získané finanční prostředky budou mimo jiné využity k rozšíření počtu zaměstnanců, dalšímu vývoji nabízeného produktu a zlepšení klientské podpory.

Zdroj: Socialbakers.com

Štítky dokumentu: Startup

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: