Společnost Pantone představila novou barvu pro rok 2019. Nese jméno Living Coral

7. 12. 2018 | Matěj Kameník
Jak již bývá v tento čas zvykem, Pantone přišlo s novou barvu pro nadcházející rok. Živý tón si klade za cíl vnést do našeho neustále se měnícího prostředí pocit sounáležitosti a optimismu.

Společnost Pantone odhalila novou barvu, která bude převládat ve světě designu v roce 2019. Nový odstín nese jméno Living Coral (PANTONE 16-1546) a jeho hlavním úkolem je vnést do každodenních životů pocit sounáležitosti a probudit optimismus.Výběr barvy není náhodný. Pantone se vždy snaží reflektovat náladu a potřeby dnešní stále se měnící společnosti či ukázat směr do budoucna.

Pro výběr Pantone pečlivě analyzuje trendy. Experti každoročně cestují po celém světě a hledají nové barevné trendy, které ovlivňují zábavní průmysl, design, reklamu, umění, módu a životní styl.

O vydání nové barvy na svých stránkách Pantone uvedlo:

„V reakci na nárůst digitálních technologií a sociálních médií, které se stále častěji stávají součástí našich každodenních životů, hledáme autentické a hluboké zkušenosti, co nám dávají pocit spojení a intimity. Společenská a temperamentní, taková je přirozená povaha barvy PANTONE 16-1546 Living Coral. Odstín, který povzbuzuje povznášející aktivity. Symbolizuje naši přirozenou potřebu optimismu a radostných snah. Living Coral je ztělesněním naší touhy po hravém projevu.“

Living Coral je inspirován barvou korálů, které se skrývají pod mořem a tvoří ekosystém pro mnoho živočichů. Jedná se o živý a přirozený tón, který bude udávat trendy v designovém světě pro rok 2019.

Barvou minulého roku byl odstín s názvem Ultra Violet. Tato barva měla symbolizovat originalitu, vynalézavost, vizionářské myšlení a budoucí objevy.


Oficiální barvy roku Pantone až do roku 2010 pak můžete vidět níže.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: