Starbucks měl za třetí kvartál rekordní tržby

29. 7. 2011 | BoB
Společnost Starbucks zveřejnila na svých stránkách výsledky za poslední čtvrtletí. Tržby nejznámějšího kavárenského řetězce vzrostly o 12,26 %. Výsledky překonaly analytické odhady.

Americká společnost Starbucks, která je největším kávovým řetězcem na světě, zveřejnila výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku. Čísla překonala veškeré odhady.


Starbucks hlásí meziroční nárůst tržeb o 12,26 %. Za poslední tři měsíce se tržby vyšplhaly na částku 2,9 miliard amerických dolarů. Čistý zisk vzrostl na 279,1 milionů. Tržby se ve Spojených státech zvýšily o 9 % tedy na 2 miliardy dolarů. Ty z mezinárodních aktivit povyskočily o 20 % na 658,5 milionů.


Odhady analytiků byly překonány především díky stále se zvyšující návštěvnosti.


Starbucks se v roce 2012 chystá otevřít až 800 nových obchodů po celém světě - zhruba 200 ve Spojených státech a 150 v Číně. Firma chce totiž urychlit svůj mezinárodní růst. V současnosti má po světě více než 16 000 kaváren.


Od počátku roku 2008 provozuje kavárenská síť Starbucks i několik kaváren v České republice. Česko se tak stalo první zemí střední Evropy, ve které společnost působí.

 

Zdroj: www.marketingweek.co.uk, www.starbucks.com
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: