Startup Hedepy chce etablovat svět psychoterapie v online prostoru

9. 9. 2020 | redakce
„Můžete mít ty nejlepší taktiky na světě a peníze. Když budete mít špatně strategii, neuspějete.“ 1
  • Jak zlepšit efektivitu prodeje?
  • Jak komunikovat se zákazníky?
  • Jak vycházet vstříc klientům?
  • Jak zpracovat funkční strategii?
Nezůstávejte pozadu!
Zanechte nám kontakt, obratem se s vámi spojíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
1 1 zdroj: Mark Ritson


Zdroj: Hedepy

Podle odborníků jsou v Česku až 3 miliony lidí, kteří trpí psychickými problémy. A tohle číslo díky situaci kolem COVIDU stále zvyšuje. Přesto většina lidí není terapeuticky ošetřena. To se snaží změnit nový startup Hedepy, za kterým stojí zakladatelé agentury Brain One. Platforma garantuje odborné vzdělání psychoterapeutů a umožňuje klientům rezervovat online video sezení do 24 hodin.

„Při budování Hedepy vycházíme z našich zkušeností a pomáháme terapeutům s marketingem a technologií,” říká CEO Hedepy Lukáš Krčil. „Když jsme se u našeho společníka před lety setkali se syndromem vyhoření, nevěděli jsme na koho se obrátit. V době COVID krize se nám uvolnily kapacity, a tak rozhodli jsme se postavit službu, která tohle změní. Rychlý výzkum nám potvrdil, že Češi se bojí se o svých psychických problémech mluvit. Zůstávají na ně sami a odborníka vyhledají, až když ji to přeroste přes hlavu,” dodává.

Hedepy se snaží odbourat předsudky k psychoterapii a přinést do oboru standardizaci. Na platformě je k dispozici více než 15 ověřených profesionálních psychoterapeutů. Ti prezentují svůj přístup ve videomedailonku, takže si klient může dopředu nacítit, ke komu jde. „Hledání pomoci i sezení jsou anonymní. Setkání s terapeutem totiž probíhá online přes videohovor. Klient za terapeutem nikam nedojíždí a na výběr má odborníky z celé ČR.” dodává Roman Zámečník, který má na starosti vývoj produktu.


Zakladatelé Hedepy (zleva): Lukáš Krčil, Martin Zdražil, Žaneta Krčilová, Roman Zámečník. Zdroj: Hedepy 

Samotná platforma je výhodou i pro terapeuty. Ti nemusí složitě budovat svoje webové stránky, shánět klienty, nebo řešit administraci rezervací. „Spuštění naprosto předčilo naše očekávání. Za 2 týdny na Hedepy proběhlo přes 50 placených sezení a samo od sebe se nám ozvalo desítky profesionálních terapeutů pro budoucí spolupráci,” přibližuje současný stav Krčil.

Platforma vzniká za podpory předních českých odborníků na psychoterapii. Základní kapitál v řádech jednotek milionů korun a startovací podmínky umožnili zakladatelé Brain One společně s Žanetou Krčilovou, která se stará o komunitu terapeutů. Produkt je nyní ve fázi validace business modelu. V brzké době plánují brandovou kampaň a další verzi produktu, který se bude zaměřovat na automatické doporučování terapeuta klientům.


Zdroj: Hedepy 

eHealth je sektor, který je na vzestupu a koronakrize se stala jeho výrazným katalyzátorem. V jejím rámci výrazně vyrostl jinak už 11 let existující projekt uLékaře.cz. Projektů poskytující psychoterapii online již na českém trhu také existuje více a mnoho psychoterapeutů se soukromou praxí začalo právě kvůli koronakrizi nabízet své služby online skrze nástroje pro videohovory.

Štítky dokumentu: Startup

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: