Startup LidskáSíla.cz získal novou investici dle níž má hodnotu 80 milionů korun

20. 1. 2016 | redakce
Úklid doma stoupá na oblibě (když ho za vás udělá někdo jiný).Startup zaměřený na služby v domácnosti LidskáSíla.cz získal nejmenovaného investora, který společnost ohodnotil na 80 milionů korun. Děje se tak již po šesti měsících fungování na trhu.

Podle zakladatelů společnosti tato investice umožní plánovanou expanzi mimo hlavní město Prahu a možná dokonce do zahraničí. „Z prvních míst rozšíření je v našem hledáčku Brno, podle výsledků uvidíme, jestli budou následovat i jiná krajská města se základnami profesionálů, a třeba i sousední Polsko,“ uvažuje o expanzi do jiných míst díky získání nového investora Robert Vojáček, zakladatel a ředitel LidskéSíly.cz.

Přesný podíl nového investora nebyl prozrazen, stejně tak tomu bylo v případě nekonkretizovaného polského investora, který svěřil start-upu peníze dříve. Na dotaz Marketing Journalu stávající situaci upřesnil Robert Vojáček: Investoři mají celkem méně než 20 % firmy s tím, že předpokládáme ještě jedno investiční kolo v druhé polovině roku 2016. To pravděpodobně podpoří expanzi za hranice nebo start péče o seniory. V dalším kole už přijmeme investici od venture capital fondu. Zatím jsme preferovali individuální investory."

LidskáSíla.cz stále exponenciálně roste a pomocí této investice i současného tempa růstu bude firma podle Roberta Vojáčka do 6 měsíců na „bodu zvratu“ a startup přestane být ztrátový. Pokud společnost zvládne nábor nových sil podle plánu, tak v letošním roce „otočí“ přes 50 milionů korun.


Trojice zakladatelů start-upu: zleva Šimon Podlipský, Michaela Somolová a Robert Vojáček.

Startup dosáhl k závěru uplynulého roku za měsíc prosinec plánovaných 5000 hodin úklidu a v současnosti má přes 1400 zákazníků, o které se stará přes 160 dam na úklid. Počet nových aktivních pracovnic roste každý měsíc zhruba o třetinu.

Český trh je stále otevřenější vůči službám pro domácnost. Lidé ročně vydají miliardy korun právě za domácí práce, které za ně vykoná někdo jiný. Kromě úklidu se zvyšuje i zájem o hlídání dětí a péči o seniory nebo drobné opravy v domácnosti. Při výběru lidé kladou důraz na spolehlivost, jednoduché objednání či pojištění.

Důraz na jednoduchost se odráží i v tom, že LidskáSíla.cz spustila v tomto týdnu svou mobilní aplikaci pro iOS a Android. Ta by měla usnadnit klientům komunikaci se společností, ale zejména také s dámou na úklid.

Štítky dokumentu: Startup

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: