Studie: Do konce roku bude více než 50 % videí přehráno na mobilních zařízeních

24. 9. 2015 | Jakub Hort
Počet videí přehraných na mobilních zařízení se neustále zvyšuje. Velkou roli ale hraje délka videa.

Ooyala, společnost zabývající se metrikou videí, vypracovala studii, která potvrdila tendenci roustoucího počtu uživatelů přehrávajících videa na mobilních zařízeních. Global Video Index je studie založená na sběru informací od více než 500 zákazníků, kteří reprezentují vzorek stovek milionů diváků na celém světě.

Ve druhé čtvrtině tohoto roku bylo více než 44 % všech videí přehráno na mobilních zařízeních. To představuje 74% meziroční přírůstek zhlédnutí. Při pohledu do stejného období roku 2012 se jedná dokonce o 844% nárůst.

Na hranici 6 % se zastavila míra růstu podílu mobilních videí, což je nejhorší výsledek od poslední čtvrtiny roku 2012, kdy dosáhla pouze 5 %. Podle vývoje lze však odhadnout, že na konci tohoto roku bude více než 50 % videí přehráno na mobilních zařízeních.

 

Ooyala rozdělila videa do skupin podle jejich délky a zjistila, že videa, která mají stopáž delší než 10 minut, jsou s větší pravděpodobností přehrávána na tabletech nebo televizích.

U videí kratších formátů je jednoznačnou volbou ke zhlédnutí smartphone, který k přehrání uživatelé použijí celkem v 67 % případů. Tento fakt dokazuje, že uživatelé jsou do určité míry ochotni sledovat videa na smartphonech a smířit se s daleko menší uhlopříčkou, než mají ostatní zařízení.

 

Mírný nárůst ve druhém kvartálu ve srovnání s prvním zaznamenala i míra plného zhlédnutí reklam předcházejících videa. Tato hodnota se lišila mezi zařízeními a nejvyšší byla překvapivě, nikoliv na desktopech, ale na tabletech. U online vysílání televizních stanicích dosahovala 92 % (v Q1 to bylo 89 %) a u videí dalších médií 77 %, o 10 % více než v předchozím kvartále.

Celá studie je ke stažení zde.

Zdroj: Marketing Land

Štítky dokumentu: Infografika

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?