Svět rozevírá deštník symbolizující bezpečný sex. Bitva o #CondomEmoji ovšem ještě neskončila!

8. 12. 2016 | Petr Michl
Durex nevzdává boj o emoji bezpečného sexu. Na Světový den boje proti AIDS 1. prosince bylo vystaveno hashtagu kampaně #CondomEmoji na 44 milionů lidí.

Značka Durex odmítá vzdát boj o vytvoření oficiálního emoji symbolu prezervativu a celosvětová reakce na její poslední kampaň potvrzuje jednoznačný souhlas světa s tím, že symbol prezervativu může podstatně zlepšit komunikaci mladých lidí o bezpečném sexu.

Minulý týden Durex připomněl Světový den boje proti AIDS představením „deštníku s kapkami deště“ jako dočasného neoficiálního emoji symbolu bezpečného sexu, který byl vybrán na základě celosvětového průzkumu jako jednoznačná volba respondentů. Zveřejnění výsledků průzkumu vyvolalo viditelnou odezvu a internet se 1. prosince doslova zaplnil symboly deštníku s cílem ukázat společnosti Unicode, že emoji symbol prezervativu by se jednoduše měl stát skutečností.

V souvislosti se Světovým dnem boje proti AIDS byl emoji symbol deštníku použit ve více než 15 tisících příspěvcích na Twitteru. Hashtag kampaně – #CondomEmoji – oslovil při své cestě po celém světě až 44 milionů uživatelů. Celosvětový průzkum, doprovázející tuto kampaň, odhalil potřebu emoji symbolu pro bezpečný sex, ukázal totiž, že tři čtvrtiny mladých lidí používají při diskusi o sexu emoji, a 91,7 % souhlasí, že pokud by měli emoji symbol prezervativu ve svém mobilu, značně by jim to ulehčilo diskusi na téma bezpečného sexu.

Emojipedia, „hlavní zdroj dokumentování emoji symbolů“, nyní zveřejnila, že definice symbolu „deštníku s kapkami deště“ byla rozšířena v návaznosti na dopad kampaně a změnu chápání symboliky tohoto emoji.

Kromě toho podpořil web Emojipedia probíhající kampaň vytvořením speciální položky v databázi pro dosud neschválený symbol prezervativu. Stalo se tak poprvé v historii, že Emojipedia vytvořila odkaz pro symbol, který nebyl schválen společností Unicode. Jedná se tady o jasnou pobídku Unicodu, aby znovu zvážil své rozhodnutí o zamítnutí oficiálního #CondomEmoji a schválil ho.

Volker Sydow, global category manager Durexu, uvedl: „Je nám známo, že mladí lidé používají při vzájemné diskusi emoji symboly, a to se týká i tematiky sexu. Počet lidí po celém světě, kteří tento týden použili zástupný emoji symbol pro bezpečný sex, je pro nás jasným důkazem, že přidání #CondomEmoji do databáze symbolů je potřebným krokem k bezpečnějšímu sexu.“

Zakladatel webu Emojipedia Jeremy Burge dodává: „Pokud je pro 60 % mladých lidí nepříjemné mluvit otevřeně o zásadách bezpečného sexu a přiznávají, že použití emoji symbolu otevřeného deštníku jim tento problém pomůže překonat, je to skvělá věc. Použití emoji symbolů je velmi flexibilní a jejich významy se časem mohou měnit. Emoji symboly jsou skvělým způsobem, jak rozhovor o tomto tématu mnoha lidem usnadnit.“Snaha Durexu o kodifikovaní digitálního znaku pro bezpečný sex přišla již v roce 2015. V tu dobu zahájil kampaň pro vytvoření emoji kondomu.

Štítky dokumentu: Formy PR
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: