TikTok prodlužuje délku videí až na 3 minuty

7. 7. 2021 | Petr Michl
Všichni uživatelé TikToku budou mít možnost dát si na čas. Nově se jejich videa budou moci natáhnout až na 3 minuty — tedy trojnásobek dosavadního minutového maxima.

Aplikace TikTok (resp. dříve Musical.ly) se uvedla na trh obsahem, který tzv. odsýpá. Tvůrci tlačení časovými omezeními museli zapojit kreativitu k tomu, aby dokázali odvyprávět smysluplný příběh či jeho střípek. A ukázali světu, že za jedno 15vteřinové video se lze efektně „převléct“ třeba i do 5 outfitů. Plánovaná změna ovšem dává další příležitost k tomu, aby se na platformě vyskytovalo čím dál více obsahu jiného typu.

Už dosavadní stav, kdy lze natočit sérii videí s celkovou stopáží až 1 minutu, přispěl k tomu, že lip sync není zdaleka jediným žánrem, který můžete na nyní čínské platformě poznat. Zdá se ale, že 60 vteřin je stále pro mnoho tvůrců limitující.

Drew Kirchhoff, produktový manažer společnosti TikTok, k tomu říká:

„...Od tvůrců často slyšíme, že by uvítali jen o trochu více času, aby mohli uvést v život s pomocí kreativních nástrojů TikToku i své ukázky vaření, propracované kosmetické tutoriály, vzdělávací plány lekcí a komediální skeče. Díky delším videím budou mít tvůrci k dispozici plátno pro vytváření nových nebo rozšířených typů obsahu na TikToku..."

Touto cestou se vydala snad každá platforma nabízející videa. Pro některé uživatele to může být jen dávná vzpomínka, ale před dubnem 2016 Instagram umožňoval ve feedu pouze 15vteřinová videa, aby poté postupně navýšil limit na 30 vteřin a později na současnou 1 minutu. Navíc pro dlouhá videa tu má IGTV. A není náhodou, že IGTV stojí mimo. Poskytnutý čas pro vyjádření se videem je bariérou, která nutí ke kreativní zkratce. Kombinace omezení a možností editací videa pak vytváří jistou unikátnost platformy. Nejen obsah popsaný výše v citaci Davea Kirkchhoffa si ovšem žádá více času.

TikTok se s 3minutovým limitem každopádně posunul ze své Musical.ly fáze, kdy dával uživatelům 15 vteřin na lip sync úseku své oblíbené písně, k poskytnutí času, který mnohdy stačí na celou stopáž popového hitu.

Jako příklady dlouhých videí TikTok v blogu představujícím tuto novinku uvedl například video o učení buldoků na skateboardu nebo historický exkurz do módy truchlících vdov ve viktoriánské době. 

@chowderthebulldog

We’re trying out TikTok’s new longer video format. Please let us know what you think. #fyp #bulldogtiktok #dogsoftiktok #petsoftiktok #tipsandtricks

♬ original sound - Chowder

@asta.darling

Did someone request a LONGER video!! This new feature is awesome ???????????? #victorianfashion #mourning #fyp #victorian #victorianaesthetic #victorianera

♬ Irish music (938217) - Meat Pie 25

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: