Tomáš Čupr se stal partnerem investiční skupiny Enern

17. 8. 2015 | redakce
Tomáš Čupr se stal partnerem investiční skupiny Enern. Ta zároveň oznámila spuštění nového fondu zaměřeného na digitální technologie s kapitálem bezmála 1,5 mld. Kč

Investiční skupina Enern, která drží podíly v e-commerce projektech jako Slevomat, Rohlik.cz, Twisto či ROI Hunter a která výrazně investuje také v oblasti energetiky, rozšiřuje tým čtyř partnerů o Tomáše Čupra, zakladatele Slevomatu, DameJidlo a Rohlik.cz. První akcí posíleného Enernu bude spuštění nového fondu zaměřeného na digitální technologie s kapitálem bezmála 1,5 mld. Kč.

Enern založený v roce 2010 Petrem Šmídou, Pavlem Muchou, Radkem Švecem a Radovanem Nesrstou má za sebou bohatou investiční historii. Do energetických projektů, především v oblasti větrné energie, Enern dosud v Česku a Polsku investoval 55 mil. EUR.

Součástí skupiny jsou také dva fondy investující do internetových startupů v celkové velikosti 20 mil. EUR. Enern takto podpořil např. Slevomat (drží v něm cca pětinový podíl, Tomáš Čupr 13 %), DameJidlo.cz (na konci 2014 prodáno společnosti Delivery Hero) či online supermarket Rohlik.cz. Ten Enern společně s Tomášem Čuprem ovládá (42 % Tomáš Čupr, 40 % Enern).


Tomáš Čupr na setkání Eshopisty. Zdroj: Eshopista.cz

„S partnery v Enernu jsme si blízcí lidsky a máme i podobnou investiční filozofii, která stojí na prvotřídní službě zákazníkům, nebojí se rizika a podporuje zakladatele dobrých projektů. Navíc se od každého z nich mohu hodně naučit. Když zkombinujeme své zkušenosti s velmi slušným kapitálovým zázemím, můžeme pomoci vyrůst projektům, které změní trh," vysvětluje Tomáš Čupr.

S Tomášem Čuprem mezi partnery chystá Enern třetí fond rizikového kapitálu, který bude zaměřený na investice do internetových firem střední velikosti. Fond nazvaný ETIII bude operovat s 50 mil. EUR. V souvislosti s novým fondem Enern otevírá kanceláře v Berlíně, který je jedním z nejvýznamnějších evropských startupových center.

„Dobré partnerství především tvoří novou hodnotu. Slevomat, který Tomáš založil, byl první internetovou investicí Enernu. Od té doby jsme společně prošli kus cesty a postupně došli k přesvědčení, že chceme dlouhodobě tvořit společně... Je to velké obohacení DNA Enernu, mám velkou radost a těším se na spoustu energie do dobrých věcí na internetu a nejen tam,” říká partner Enernu Petr Šmída.

Štítky dokumentu: Startup

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: