V Polsku bude zpoplatněno 42 online médií

19. 7. 2012 | PeMi
Polsko hraje na Piano. Právě stejnojmenný platební systém zpřístupní významnou část polských online médií za měsíční poplatek

Polsko hraje na Piano. Právě stejnojmenný systém zpřístupní významnou část polských online médií pouze za měsíční poplatek. Od září se část obsahu 42 polských online médií uzavře, jedná se o 27 webů, 14 časopisů a 1 rádio. Měsíční poplatek by měl činit 19,9 zlotých, což odpovídá zhruba 120 korunám. Týdenní předplatné vyjde na 9,9 zlotých.

Nutností pro úspěšné zavedení takovéhoto systému je plošné zahrnutí relevantních médií napříč mediálními domy. V polském případě se na dohodě podílí 6 vydavatelství. Mezi nově placené tituly patří například weby novin Gazety Wyborczej, polské mutace časopisu Forbes a kupodivu i polského veřejnoprávního rozhlasu.

Piano bylo již úspěšně zavedené na Slovensku a ve Slovinsku. Vydavatelé chystají platícím čtenářům různé benefity. Dle vyjádření ředitele Piana, Tomáše Belly, pro deník Sme někteří z nich poskytnou svůj obsah bez reklamy, jiní přístup k materiálům vydaným s přestihem a další budou spoléhat na exkluzivitu placeného obsahu.

Lišta sítě Piano se objevila na zpravodajských webech již 18. července, v srpnu začne zkušební přístup a od září se začne obsah skutečně zpoplatňovat.

Zdroje: www.washingtonpost.com, ekonomika.sme.sk


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: