V rámci snahy zlepšit obraz vnitra bude odvolán mluvčí Reichl

3. 11. 2010 | ČTK
Snaha o zlepšení mediálního obrazu ministerstva vnitra je podle dnešních Lidových novin (LN) důvodem toho, proč bude odvolán jeho mluvčí Jiří Reichl. Deník píše, že mediální obraz ministerstva chtějí zlepšit politici z vládních Věcí veřejných (VV), jejichž předseda a ministr vnitra Radek John se potýká s velkým poklesem popularity.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Snaha o zlepšení mediálního obrazu ministerstva vnitra je podle dnešních Lidových novin (LN) důvodem toho, proč bude odvolán jeho mluvčí Jiří Reichl. Deník píše, že mediální obraz ministerstva chtějí zlepšit politici z vládních Věcí veřejných (VV), jejichž předseda a ministr vnitra Radek John se potýká s velkým poklesem popularity v očích veřejnosti a nemá ani potřebnou autoritu mezi policisty.

Reichlův odchod potvrdil LN ministr dopravy a vlivný politik VV Vít Bárta, o němž média již dříve psala, že vnitro ve skutečnosti řídí on, nikoli John. Reichl tvrdí, že o svém odchodu neví. Johna se listu nepodařilo zastihnout.
"Odchází ekonomická náměstkyně, je tam nový ekonomický náměstek. S tím dochází ke změně tiskového mluvčího. Koneckonců zákoník práce zná nějakou zkušební dobu, převedeno do vládní agendy sto dnů hájení," řekl LN Bárta k odchodu Reichla. Podle Bárty je to od Johna krok správným směrem. "Považuji za velmi kultivační, že svůj tým mění, protože to není nic zvláštního, děláme to všichni čtyři ministři," dodal ministr dopravy.

LN citují nejmenované zdroje z ministerstva, podle nichž je důvodem odchodu Reichla nekompetentnost - Johnovi prý při nešťastných přešlapech příliš nepomohl. LN poukazují na to, že Reichl se stejně jako John musel problematiku vnitra teprve "naučit". Dříve psal o policii jako novinář a pak byl mluvčím Ústavu pro studium totalitních režimů.

Z vnitra se k odchodu Reichla vyjádřil pro LN jen Pavel Novák z jeho tiskového oddělení. "Je pravda, že se funkce Jiřího Reichla řeší," prohlásil. LN píšou, že Reichl údajně dostane nabídku práce na policejním prezidiu.

Odvolání Reichla je v poslední době třetí viditelnou personální změnou na ministerstvu vnitra. Minulý měsíc odvolal John náměstkyni pro ekonomiku a provoz Světlanu Kubíkovou. Nahradil ji Jiří Franc, který byl předtím ředitelem úseku ekonomiky na ministerstvu dopravy. Rovněž v říjnu podepsal dohodu o ukončení pracovního poměru Johnův náměstek Miroslav Zahálka, jehož účast ve vedení úřadu byla kritizována kvůli jeho propojení s bezpečnostními agenturami.

LN dnes navíc připomínají, že Johnovi má pomoci i to, že si minulý týden najal jako šéfa poradců politologa Jana Kubáčka. Podle Hospodářských novin od něj očekává, že se zasadí o to, aby se více psalo o pozitivních změnách na jeho ministerstvu.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: