Van Goghova díla ožívají za zvuku hudby během jedinečné imerzivní výstavy

8. 3. 2019 | Kristýna Vozková
Do této výstavy se budete moci skutečně ponořit. Díky digitálním technologiím se totiž projdete přímo ve van Goghových obrazech.

Milovníci Vincenta van Gogha by si rozhodně neměli nechat ujít unikátní imerzivní výstavu jeho díla v Atelier des Lumières v Paříži. V interiérech bývalé továrny ožijí za pomoci digitálních technologií stovky děl tohoto světově proslulého holandského malíře. Slunečnice, Jedlíci brambor, Hvězdná noc, Ložnice v Arles a další van Goghova díla budou projektována do všech prostor galerie a umělecký zážitek z výstavy umocní hudební podkres, o který se postaral Luca Longobardi. Autory výstavy jsou Gianfranco Iannuzzi, Renato Gatta a Massimiliano Siccardi.

Expozice reflektuje jednotlivá období van Goghovy tvorby a měla by tak návštěvníkům umožnit vstoupit do vysoce emocionálního, poetického a chaotického vnitřního světa umělce a zdůraznit neustálou hru světel a stínů v jeho obrazech.  Součástí je také speciální edukativní zařízení obsahující informace o jednotlivých dílech i muzeu samotném. K dispozici je i speciální aplikace, která by měla být dostupná v rámci Google Play i AppStore.

První centrum digitálního umění v Paříži, Atelier des Lumières, bylo slavnostně otevřeno v květnu roku 2018 a svou činnost zahájilo imerzivní výstavou děl Gustava Klimta, Egona Schieleho, Friedensreicha Hundertwassera a řady dalších autorů. Více než 120 videoprojektprů na ploše 3300 metrů čtverečních umožňuje návštěvníkům být umění blíže než kdy předtím. 

 

Zdroje: atelier-lumieres.com, ee.france.fr

 

Kam dál?

Zdá se, že je Vincent van Gogh skutečně v kurzu. Značka Vans se spojila s muzeem Vincenta van Gogha. Jeho díla najdete na teniskách.

Štítky dokumentu: Formy PR Tipy na akce
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.