Virál za pár korun. České video o podvodech při prodeji ojetého auta získalo téměř 5 tisíc sdílení

12. 9. 2016 | Petr Michl
Rozpočet na propagaci videa na Facebooku byl jen 7 700 Kč, přesto získalo přes 600 tisíc zhlédnutí.Společnost Cebia pomáhá zákazníkům s bezpečným nákupem ojetých vozidel už čtvrt století. Její nová kampaň měla však za cíl posílit povědomí o značce i mezi těmi, co si s ní zatím nic nespojí.

Prostředkem se stalo primárně na Facebooku publikované video s herečkou Dominikou Býmovou. Ta v roli sexy opravářky ukazuje za minutu a 23 vteřin, jak jednoduché je z vraku udělat sérií podvodů auto, které lze na internetu prodat skoro za dvojnásobek původní hodnoty starého vozu. Příběh nezůstal jen u stáčení kilometrů a padělání servisní knížky. Nabídku prodeje auta pak tvůrci skutečně vystavili na internet a odpovídali na telefonáty zájemců, kteří auto chtěli okamžitě koupit.

Video vytvořené Etnetera Motion nevnímali diváci na Facebooku jako běžnou reklamu na sociální síti, ale spíše jako příběh ze života. I proto dosáhlo na extrémně vysoký počet sdílení blížící se 5 tisícům. Facebook video mělo nízký mediální rozpočet na propagaci čítající jen 7 700 Kč. Právě díky vysokému počtu sdílení ho ale i tak zhlédlo 653 tisíc diváků, a cena za zhlédnutí videa překročila jen o něco 1 haléř.

Údaje o videu na Facebooku

Media: 7 700 Kč

Shlédnutí: + 653 000

Likes: + 3 500

Page likes: + 1000

Komentáře: 181

Sdílení: 4 896

Paid reach: 455 939

Organic reach: 489 194

Cena za shlédnutí: 0,01 Kč

 

Kromě videa určeného pro propagaci na Facebooku byla vytvořena i 4 další videa ukazující jednotlivě praktiky vedoucí k tomu, aby starý křáp působil jako solidní auto, které si snadno najde nového majitele. Ta jsou umístěna na YouTube kanálu Cebia.

Kampaň ukazuje nejen sílu video marketingu, ale i to, jak se mění jeho platformy. Videa na YouTube, včetně toho tak úspěšného na Facebooku, nedosahují s jedinou výjimkou ani 2,5 tisíce zhlédnutí. Naproti tomu video s poměrně skromným rozpočtem na propagaci na Facebooku dokázala plně využít faktu, že lidé na největším sociálním médiu určitý typ video obsahu rádi sdílejí. Právě tento virální efekt mu zajistil obrovskou sledovanost při nízkých nákladech.

Štítky dokumentu: Virální marketing

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: