Y Soft se stal hlavním partnerem startup akcelerátoru JIC STARCUBE

1. 6. 2015 | redakce
JIC Starcube se dočkal skvělého happy endu. Y Soft začínal před více než 10 lety na JIC, od té doby zainvestoval několik dalších startupů, které z JIC vzešly, a teď se sám stává hlavním partnerem JIC STARCUBE.Nejstarší český startup akcelerátor JIC STARCUBE oznámil svého hlavního partnera pro rok 2015. Je jím brněnská společnost Y Soft, globální lídr v tiskových řešeních a technologiích 3D tisku. Y Soft startupům poskytne konzultace svých expertů včetně šéfa společnosti Václava Muchny a dále nabídne i podporu při prototypování a know-how v oblasti globální expanze a managementu.

„Y Soft je pevně svázán se startupovou komunitou a sám sebe s 270 zaměstnanci po celém světě považuje za globální startup. V JIC jsme sami začínali a kromě toho máme ve skupině fond Y Soft Ventures zaměřující se na startupy kombinující hardware a software. Partnerství se STARCUBE je tak naprosto logickým důsledkem,“
uvedl zakladatel a šéf společnosti Y Soft Corporation Václav Muchna.


CEO Y Soft Corporation Václav Muchna

Týmům přijatým do akcelerátoru předá Muchna své zkušenosti ve dvou workshopech zaměřených na strategický management a řízení rozvoje firmy ze startupu na korporaci. Účastníci JIC STARCUBE se potkají i s provozním ředitelem Marcelem Fejtkem a technickým ředitelem Ondřejem Krajíčkem. Řadu byznysových témat v rámci programu představí také manažer a partner fondu Y Soft Ventures Miloš Sochor. Fond již v minulosti investoval do několika firem, které začínaly na JIC, například do startupu Organize Tube, Videoflot nebo do společnosti Comprimato.

O tom, které startupy budou moci využít podporu ze strany Y Soft, se rozhodne až po uzavření přihlašování do STARCUBE. To letos proběhne od 1. června do 31. července 2015 . Během srpna pak zástupci JIC a partnerů akcelerátoru vyberou maximálně deset týmů, které prestižní tříměsíční program absolvují. Závěrečná soutěžní JIC STARCUBE show, kde porota zvolí první tři startupy, se uskuteční 3. prosince 2015.

Štítky dokumentu: Startup
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.