Zakladatel Yahoo, Jerry Yang, odstupuje z představenstva společnosti

19. 1. 2012 | Petr Michl
Yahoo dlouhodobě ztrácí na síle. Nyní společnost opouští i jeden ze zakladatelů.

Jerry Yang pomohl Yahoo do pozice jedné z nejdůležitějších internetových společností konce devadesátých let. V poslední dekádě ale její třpyt výrazně vybledl a důsledkem je i jeho odstoupení z představenstva Yahooo i společností Alibaba a Yahoo Japan. V tiskové zprávě vydané u této příležitosti vyjadřuje Young důvěru v nového CEO Scotta Thompsona. 

Bývalý šéf společnosti PayPal usedl do vedoucího křesla před měsícem a nečeká ho nikterak lehká práce. Yahoo je pod palbou akcionářů a již jedná se zájemci o odprodeji některých svých aktiv. Prodat, dokud to jde, nemusí přitom být vždy špatná varianta. Microsoft v roce 2008 nabídl koupi celé společnosti při ceně 31 dolarů za akcii. Z obchodu sešlo a dnes je cena za akcii zhruba o polovinu menší.

Kdysi největší vyhledávač světa trpí krizí identity. Podle Ad Age se neumí rozhodnout, jestli chce být technologickou nebo mediální společností. Plán Jerry Yanga zvládnout oboje najednou nevyšel a je pravděpodobné, že z představenstva odstoupí i několik dalších členů.

Zdroj: www.adage.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: