Jak by vypadaly změny na Facebooku v reálném životě?

13. 5. 2013 | Petr Michl
Převádění prapodivných zákonů sociálních sítí do situací v „offline světě“ je obvykle velmi humorné. Výjimkou není ani toto video představující, jak by v reálném životě vypadalo setkání s updaty na Facebooku.

Převádění prapodivných zákonů sociálních sítí do situací v „offline světě“ je obvykle velice vděčné. Řadu povedených videí využívajících tento princip doplňuje i dílko zabývající se tím, jak by vypadaly Facebookem vynucené změny vzhledu a funkčnosti v reálném životě. Využívá postavu otravného chlápka, který provádí člověka v jeho vlastním bytě. Potřebuje to, protože po návratu domů své obydlí příliš nepoznává. V parodii dojde samozřejmě i na změny v ochraně soukromí a přístupnost vašeho obsahu přátelům přátel, o které jste nevěděli.


To, že jsou updaty Facebooku přijímané zpočátku obvykle s nelibostí, je dáno lidskou přirozeností. Neradi měníme to, na co jsme zvyklí. Nepotěší samozřejmě fakt, že se změnám musíme přizpůsobit, nebo sociální síť přestat používat. Ne nadarmo ve videu nezbývá nebožákovi nic jiného než si nový stav věcí nechat vysvětlit a kliknout na „NEXT“. V prosinci minulého roku si Facebook dokonce nechal „odhlasovat“ v tzv. Facebook Governance Vote, že se v budoucnu nemusí provádět uživatelské hlasování o podmínkách fungování stránky. V reakci na to si lidé dávali do statusů podivné věty v pseudo-právním jazyce, které je měly od zvůle Facebooku uchránit. To zcela geniálně zparodoval portál College Humor ve videu níže.

 

Na závěr si připomeňme, že ne každá změna musí být k horšímu. Prohlédněte si změny grafiky od roku 2004. Alespoň paušálně vzato se jedná o pokrok kupředu.

2004

 

2006

 

2007

 

2009

 

2010

 

2011

 

2012



2013


Zdroje: Mashable.com, Behance.net, CollegeHumor.com

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: