Konica Minolta: s citlivými daty je i při tisku potřeba pracovat opatrně

18. 8. 2010 | RaTP
Aby ukládání dat při využívání tiskových zařízení nebylo rizikové z hlediska zneužití, Konica Minolta zajišťuje odborné smazání pevných disků a automatické šifrování dat již při používání strojů. Moderní tiskárny a multifunkce se v současné době podobají malým počítačům, pro svůj provoz využívají mezi různými součástkami také pevné disky, na nichž si uživatelé mohou ukládat data do uživatelsky vytvořených složek.

Ilustrační obrázek, zdroj: archiv

Aby ukládání dat při využívání tiskových zařízení nebylo rizikové z hlediska zneužití, Konica Minolta zajišťuje odborné smazání pevných disků a automatické šifrování dat již při používání strojů.

Moderní tiskárny a multifunkce se v současné době podobají malým počítačům, pro svůj provoz využívají mezi různými součástkami také pevné disky, na nichž si uživatelé mohou ukládat data do uživatelsky vytvořených složek. Na pevný disk se také ukládají dočasná data během běžného provozu, např. při řazení úloh do fronty nebo při tříděném tisku. Vzhledem k tomu, že tisková zařízení se v praxi využívají po omezenou dobu a dále se mohou využívat jako repasované stroje, vzniká jistá míra rizika zneužití dříve uložených dat na pevném disku.

„V poslední době se na toto téma objevilo mnoho článků na internetu, ne všechny zveřejněné informace je ale možné brát jako všeobecně platné pro každého dodavatele. Navíc byly některé zprávy z našeho pohledu značně zjednodušeny v zájmu zvýšení „čtivosti“, říká pan Jiří Jelínek, ředitel oddělení Business Development společnosti Konica Minolta.

Oproti některým konkurenčním společnostem si Konica Minolta uvědomuje riziko potenciální dostupnosti citlivých firemních dat na svých zařízeních a nabízí proto svým zákazníkům širokou škálu preventivních opatření i alternativní bezpečnou likvidaci veškerých dat uložených na pevném disku.

„Naše vybraná tisková zařízení nabízí například šifrování pevného disku“, dodal Ing. Lukáš Buršík, technický specialista Konica Minolta, a pokračuje: „Tato funkce je zajímavá pro společnosti, které dbají o zabezpečení dokumentů, uložených v heslem chráněných schránkách na systémovém pevném disku. Uložená data jsou šifrována standardem AES podporujícím délku klíče 128 bitů. Pokud je pevný disk jednou zašifrován, nelze data přečíst, ani pokud je vyjmut z tiskového zařízení.“ Další funkce automatického mazání odstraní po nastavené době data, uložená na pevném disku strojů Konica Minolta v uživatelských schránkách. Uložená data může smazat také uživatel, který dokument předtím uložil.

Výrazné zvýšení bezpečnosti přináší vymazání/formát pevného disku, chránící citlivé elektronické informace uložené na pevném disku tiskových zařízení. Klíčový uživatel, správce nebo technik může pevný disk fyzicky zformátovat (smazat), např. pokud má být zařízení přemístěno. Pevný disk může být přepsán (vyčištěn) různými metodami, které jsou v souladu s mezinárodně uznávanými bezpečnostními standardy (např. US Air Force AFSSI5020, NATO Standard, National Computer Security Center NTSC-TG-025 atd.).

Správce může navíc nastavit tiskové zařízení tak, že automaticky maže jakákoli dočasná data, která zůstala na disku po vykonání úlohy. Pokud je automatické přepsání zapnuto, budou také úlohy, ručně smazané z uživatelských schránek, třikrát přepsány. „Ochrana heslem chrání data na interním pevném disku před neoprávněným vyjmutím disku; heslo je vázáno na zařízení, takže na vyjmutém disku nejsou data bez zadání hesla dostupná“, dodává pan Buršík na závěr.

Všeobecně lze říci, že ochrana citlivých dat je při nasazení tiskového řešení Konica Minolta několikafázová a zahrnuje komplexní kontrolu od přístupu k dokumentům pomocí autentizace jednotlivých uživatelů, přes šifrovanou síťovou komunikaci v rámci společnosti a šifrování veškerých dat ukládaných na pevné disky, až po jejich následný formát před případným přesunem stroje. Data zákazníků tím získávají maximální možnou ochranu.

Štítky dokumentu: SEO

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: