Migrane Buddy migrény neléčí, ale pomáhá je zaznamenávat

3. 9. 2014 | Irena Šovčíková
Startup Healint představuje aplikaci, která pacientům s migrénou dokáže pořádně usnadnit život. Pomůže jim zaznamenávat příznaky, bolesti i spouštěče.

Migrénám nefandí asi nikdo. Nyní ale existuje aplikace, kterou by neměli minout ti, kteří na úporné bolesti hlavy trpí. Migrane Buddy sice migérnu nevyléčí, ale pomůže se zaznamenáváním příznaků a díky tomu i umožní lépe nastavit léčbu.

Před i po migréně zažívají pacienti většinou sérii různých příznaků, před migrénou například vyčerpání, citlivost na světlo, následně únava, problémy s koncentrací nebo deprese. Pro ideální zvolení léčebných postupů a prevence by si měli pacienti zaznamenávat, co migréně předcházelo, jaký mohl být spoušťeč a jaké byly symptomy po skončení největší bolesti. To je hlavně v fázi odeznívání pro pacienty poměrně obtížné. Každá informace je ale pro lékaře důležitá a umožňuje vhodnější výběr medikace i péče.

Právě proto vznikla aplikace Migrane Buddy, kterou vyvinul singapurský startup Healint. Ta v rámci jednoduchého rozhraní zjišťuje od uživatelů potřebné informace, jako například v jaké oblasti bolest nebo kolik migrén uživatel v daném období zaznamenal. Důležité také je, že pomocí senzorů aplikace sbírá i spánková a pohybová data, lékař má tedy alespoň nějaké informace, když pacient zapomene zaznamenat své obtíže.

Všechny data lze vyexportovat do jednoduchého reportu. Data jsou navíc zabezepečna na speciální cloudové databázi, to znamená, že se nezmizí ani v případě ztráty telefonu.

Migrane Buddy je již druhou zdravotní aplikací z prudkce Healint. Prvním dítkem tohoto startupu byla aplikace Just Shake It. Ta měla umožnit pacientům s větší pravděpodobností mrtvice nebo například epileptického záchvatu, jednoduchým zatřepáním telefonu informovat všechny potřebné lidi. Aplikace totiž po spuštění alarmu poslala sms zprávy i email vybraným kontaktům, včetně pacientovy současné lokace.

Vybraní lidé také mohli sledovat na mapě, kde se zrovna nachází, například jestli již dorazil do nemocnice. Problém ale spočíval v tom, že mnoho potenciálních pacientů u sebe nenosí smartphone. Podle lékařů ale právě problémy se zaznamenáváním informací o migréně řeší velké množství lidí. Proto se Healint rozhodl přinést řešení, Migrane Buddy.
Aplikace je zatím dostupná pouze pro Android. Do konce roku by se na ni měli těšit i uživatelé s iOS. Pokud ji chcete vyzkoušet, stačí jen napsat email na contact@healint.com, kde získáte přístupový kod.

Zdroj: TechCrunch

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: