SlideShare mění značku na „LinkedIn SlideShare“

26. 8. 2015 | Kateřina Tauchenová
SlideShare od úterního rána funguje pod novou značkou - jako LinkedIn SlideShare. V jeho funkcích navíc přibyl nový nástroj na ukládání a následné sdílení zajímavých částí prezentací.

 

Více jak tři roky poté, co LinkedIn koupil SlideShare, začala být tato akvizice konečně viditelná. Nový název sociální sítě LinkedIn SlideShare zdůrazňuje jeho nové, hlubší propojení s touto profesní sociální sítí. To však není jediná novinka. Na SlideShare navíc přibyl nový nástroj, který umožňuje uživatelům „připíchnout“ si nejlepší snímky prezentace na tematicky rozdělené nástěnky.

Tento nově přidaný nástroj, jednoduše pojmenovaný „Clipping“ byl před pondělním spuštěním testován nejaktivnějšími uživateli SlideShare, kteří měli k nástroji přístup především proto, aby pro ostatní vytvořili tematické nástěnky zaměřené na rozličná témata od profesních zájmů až po osobní inspirace. A od úterý může to samé udělat každý uživatel LinkedIn SlideShare.

Když se nyní uživatel přihlásí do SlideShare, uvidí novou ikonku „Clip Slide“ v levém rohu každého snímku prezentace. Kliknutím na tuto ikonku se snímek uloží do nové sekce automaticky vytvořené složky „My Clipboards“ v jeho uživatelském profilu. V ní je pak možno třídit a organizovat všechny uložené snímky do dalších podsložek – například si uživatel může vytvořit samostatnou nástěnku na profesní rady, na tipy k hledání práce, údaje z jím sledovaného průmyslu apod.

 

Ve chvíli, kdy uživatel svou nástěnku dokončí, se navíc může rozhodnout, zda ji chce zpřístupnit veřejnosti a také umožnit její zobrazování ve vyhledávačích a sdílení na Facebooku, Twitteru, Google+ a samozřejmě na LinkedIn. Jedna z dosud vytvořených a veřejně přístupných nástěnek patří spoluzakladateli LinkedIn Reidu Hoffmanovi a je zaměřená na kariérní strategii. Řečník a kouč Michelle Mazur má zase nástěnku věnovanou tipům a trikům týkajícím se veřejných projevů.

Tato funkce trochu připomíná „připínání“ příspěvků na Pinterestu, ale namísto toho, aby aplikace povolila „připíchnutí“, uložení a organizování obsahu z celého webu, funguje tento nástroj pouze na SlideShare samotném.

Ukládání zajímavých snímků prezentací není však jedinou novinkou. Díky tomu, že SlideShare je nyní mnohem hlouběji propojen s LinkedIn, mohou si jeho uživatelé velice snadno a rychle zjistit informace o osobě, která prezentaci na SlideShare sdílela. Díky tomu mohou lépe odhadnout, nakolik je autor prezentace odborníkem na danou problematiku.

Clipping je prý jen jednou z mnoha cest, kterými se v budoucnu LinkedIn a SlideShare stanou mnohem důkladněji propojenými platformami. Mezi další plánované novinky by pak měly patřit například nástroje pro lepší organizaci nebo možnost prosadit sebe sama na pozici experta na danou problematiku, nebo naopak experty na určitá témata hledat.

Podle údajů společnosti má dnes SlideShare kolem 70 milionů aktivních uživatelů, kteří měsíčně na této síti sdílejí na 400 tisíc prezentací. Celkový počet nahraných prezentací se přitom díky propojení s LinkedIn téměř zdvojnásobil – z 10 milionů v roce 2013 na dnešních více než 18 milionů.

SlideShare je nicméně stále považován spíše za veřejnou službu než za sociální síť jako takovou. Ve skutečnosti totiž až 80 % návštěvníků stránky přichází z internetových vyhledávačů. Uživatelé tedy přicházejí na SlideShare častěji v případě, když hledají nějaké konkrétní informace, než aby síť sledovali jen ze zájmu o určitá témata či názory expertů v oboru.

Nástroj Clipping a možnost sdílení vlastních nástěnek s připnutými příspěvky se toto snaží jasně změnit. Díky užší spolupráci s LinkedIn a jeho rozsáhlé komunity by se mu to v dohledné době mohlo skutečně podařit.  

Štítky dokumentu: LinkedIn

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: