5 minut dlouhé amatérské video vede nad reklamním spotem

19. 7. 2013 | BeDa
I přes dobrý návod, jak na to, se reklamnímu spotu nepodařilo navázat na úspěch amatérského videa.

Dá se tomu jen těžko uvěřit, ale 5 minut dlouhé amatérské video, ve kterém zaměstnanci společnosti Rust-Oleum demonstrují na různých příklad účinnost jejich hydrofobického spreje NeverWet, je mnohem populárnější než půl minuty dlouhý reklamní spot, který vytvořila agentura plná profesionálů.


Zatímco pět minut dlouhé video má již přes 4 miliony zhlédnutí, reklamní spot jich nemá ani 10 000. Chyba bude ale především v reklamní kreativě. Ta se totiž příliš nepovedla. Z delšího videa je docela zřejmé, co chtějí lidé vidět. Například to, jak zaměstnanci polévají ředitele hořčici a kečupem. Dochucovadla po něm stékají díky “kouzelnému” spreji bez toho, aniž by za sebou nechávaly nějaké stopy. Jeden ze zaměstnanců nasprejoval speciálním ochranným lakem svůj chytrý telefon a ponořil ho do kyblíku s vodou.  Na videu jsou i pokusy s WC štětkou a improvizovaná lednice vyrobená z kartonové krabice.


I když videu chybí profesionalita zpracování, zpomalené záběry a voiceover, zaměstnanci i generální ředitel to vynahrazují nápady. Jsou schopni udržet pozornost lidí celých pět minut. To se u profesionální reklamy neděje.


Pětiminutové video bylo zveřejněno v polovině června a stalo se v podstatě virálem. Reklamní spot se natáčel později než amatérské video a měl navázat na jeho úspěch. od 9. července, kdy byl spot zveřejněn ale nenasbíral příliš velké množství diváků. Nevypadá prostě tak uvěřitelně a zábavně.

Zdroj: www.marketingland.com

 

Štítky dokumentu: YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: