77 metrů dlouhá tapisérie vypráví dosavadní příběh Hry o trůny

21. 7. 2017 | Milada Zemanová
Propagace k seriálu Hra o trůny je velmi rozsáhlá, ale gobelín v ní ještě nefiguroval. Tapisérie shrne fanouškům vše, co potřebují vědět, obsahuje i pár spoilerů a současně funguje i jako prezentace Irska.

Po dlouhých 13 měsících se fanoušci seriálu Hra o trůny dočkali a tento týden mohli konečně na HBO sledovat další díl, který zahájil 7 sérii. Vzhledem k jeho popularitě není divu, že mnoho organizací spojilo své síly s HBO a produkty se značkou Hra o trůny. Jednou z nich je i Tourism Ireland, organizace odpovědná za propagaci Severního Irska a Irska jako přední prázdninové destinace. Ta do jedné tapisérie vložila dosavadní příběh šesti sérií z fiktivního seriálového světadílu Westeros (Západozemí).

Předlohou pro toto dílo byla slavná tapisérie z Bayeux zobrazující události vedoucí k normanské invazi do Anglie v roce 1066 a také invazi samotnou. Tapisérie je navíc opatřena nápisy v latině a je 52 cm široká a necelých 69 m dlouhá vyšívaná tkanina.

Tapisérie pro Hru o trůny je s téměř 77 metrů ještě delší a zachycuje veškeré komploty z dosavadních 6 sérií seriálu.

Jak tapisérie vznikala se můžete podívat na videu níže:

Za projektem stojí marketingová agentura Publicis London. Ačkoliv se děj seriálu neodehrává v Irsku, mnoho scén zde bylo natáčeno. Irské ministerstvo turismu spolupracuje s HBO již 4 roky a společně vytvořily například průvodce po klíčových destinacích, kde se seriál natáčel a v loňském roce například vznikl projekt Doors of Thrones (Dveře trůnů, pozn. redakce). Jednalo se o reakci na ničivou bouři Gertrudu, která zasáhla Irsko a zlomila více než 400 let staré stromy. Z nich byly následně vytvořeny dveře s řezbami zachycujími příběh seriálu. Tento projekt mimochodem vyhrál zlatého a stříbrného lva na Cannes Lions.

Celou tapisérii si můžete detailně prohlédnout na webu Ireland.com, kde najdete části věnované každé epizodě a navíc je tento web doplněn o nástroje pro snadné sdílení na sociálních sítích. Dokonce zde můžete filtrovat konkrétní témata, jako je například „předčasná smrt”, jež se v tomto seriálu vyskytuje takřka v každém díle. Navíc je na gobelínu zachycena informace o slavné osobnosti, která se objevila v prvním díle 7. série. Dokážete ji najít?

A zde je připomínka, že gobelín je skutečně fyzický objekt. V současné době je vystaven v muzeu v Belfastu v Ulsteru:

Zdroje: Adweek, Publicis London, Ireland.com

Štítky dokumentu: Formy PR
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.