Adobe přináší Experience Design CC, první nástroj přímo pro UX designery

15. 3. 2016 | Petr Michl
„UXáci" budou mít svůj první vlastní nástroj z dílny Adobe. Měl by jim umožnit zastat práci na jednom místě bez přeskakování do Photoshopu, Illustratoru a dalších nástrojů.


Adobe publikovalo náhled svého nového nástroje Experience Design CC. Jedná se o první software věnovaný přímo specialistům na User Experience.

Mnoho z nich už nyní využívá další nástroje od Adobe jako Photoshop či Illustrator, software vyvinutý přímo se zřetelem na požadavky jejich práce jim ale chyběl. Úkolem při jeho budování bylo nejen nabídnout nové funkce, ale zároveň do Experience Design CC vnořit i ty, které nyní UX designeři využívají z dalších nástrojů Adobe. Svou práci by tak měli nyní zastat tzv. na jedné adrese.

Rozdělaná práce se ukládá ve dvou módech: design mode a prototype mode. Změny jako upravená ikona či text v design módu se automaticky změní i v product módu a to případně i ve více návrzích na různé obrazovky. To šetří mnoho opakované manuální práce, kterou doteď museli „UXáci" dělat v průběhu cizelování jejich návrhu.Design mode nabídne základní nástroje pro kreslení a editaci textu, ale to hlavní leží v možnostech jednoduše poskládat prvky stránky tak, aby vytvořily její finální layout. Adobe z tohoto důvodu přidává tzv. UI kits se standardními widgety pro design aplikacích pro iOS, Windows, ale také pro aplikace následující zásady Google Material Design.

Možná nejoblíbenější funkcí bude repeat grid tool". S ním můžete označit nějakou oblast na stránce a jednoduše ji naklonovat několikrát. Například u webu média, které má na homepage náhledy článků to může ušetřit mnoho kopírování a vkládání.

Velmi jednoduché má být i sdílení prototypů a designů. Nahrání do cloudu by mělo být věcí jednoho kliku, samozřejmostí je pak vygenerování linku pro sdílení.

Experience Design CC je v tuto chvíli dostupný v preview verzi všem s účtem u Adobe (dokonce k tomu nemusíte být aktuálně aktivní předplatitelé Creative Cloud). Tato nabídka ovšem platí jen pro ty pracující na strojích od Applu (OS X), verze pro Windows je stále ve vývoji, stejně jako celý nástroj. Slavnostní uvedení kompletní verze se dá očekávat v listopadu tohoto roku, kdy by měla proběhnout pro Adobe tradiční MAX conference.

Štítky dokumentu: Marketingové nástroje
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.