Aerolinka Emirates posadila Caseyho Neistata do první třídy. Podívejte se, jaký luxus tam natočil

27. 9. 2016 | Kateřina Tauchenová
Jak vypadá let, za který zaplatíte v přepočtu půl milionu korun? To si díky aerolinkám Emirates mohl vyzkoušet americký youtuber Casey Neistat. A pro nás ostatní tento neskutečný zážitek alespoň natočil.

Létat první třídou aerolinek Emirates si nemůže dovolit každý, stejně jako zaplatit za 14 hodinový let 21 tisíc dolarů (v přepočtu zhruba 504 000 korun – pozn. red.). Když jste ale světoznámý youtuber a máte trochu štěstí, můžete luxusu ve vzduchu využít zadarmo.

Přesně to je případ amerického youtubera Caseyho Neistata, kterému společnost Emirates věnovala nejdražší letenku dostupnou na trase Dubaj – New York. Jako správný youtuber Neistat vše natočil a posléze zveřejnil na svém kanále. Díky devítiminutovému videu se tak i běžní smrtelníci mohou podívat, jakým způsobem a v jakém luxusu lze trávit dlouhé lety.

Na desítky řad sedadel naskládaných tak blízko sebe, že si ani průměrně vzrostlý člověk nemá kam dát nohy, můžete rovnou zapomenout. V první třídě si můžete klidně lehnout. Televize a minibar, který jako mávnutím kouzelného proutku vyjede po zmáčknutí tlačítka z podokenního panelu, jsou zcela základním vybavením soukromého kupé, které si člověk kolem sebe díky pojízdným dveřím může vytvořit. K dispozici je také menu, z něhož vám kuchař kdykoliv během letu uvaří cokoliv, na co si vzpomenete. Najdete v něm i jedenadvacetiletou skotskou whisky nebo kaviár. Ze sedačky si stisknutím tlačítka snadno vytvoříte postel a letuška vám ji ochotně přijde ustlat - peřina a polštář jsou stejně jako pyžamo součástí výbavy vašeho kupé. Třešničkou na dortu je pak možnost dát si až pět minut dlouhou sprchu – ve výšce 12 kilometrů nad zemí! Ostatně, podívejte se sami, jaký luxus Emirates ve svých letadlech ukrývají.

Ačkoliv Emirates poskytly Neistatovi upgrade do první třídy zdarma a údajně po něm nepožadovaly žádnou formu propagace – jak Neistat uvádí na začátku videa, které během letu natočil – jejich investice se jim nad míru vyplatila.

Neistat měl původně na trase Dubaj – New York letět byznys třídou, ve které za svou letenku zaplatil zhruba 5 000 dolarů (v přepočtu zhruba 120 000 korun – pozn. red.). Emirates mu však dopřáli nejvyšší možnou úroveň luxusu – extra první třídu, kde jednosměrný let stojí 21 tisíc dolarů (v přepočtu zhruba půl milionu korun – pozn. red.). Za tuto – z pohledu Emirates drobnou – investici ale získala aerolinka za pouhý týden více než 19 milionů zhlédnutí videa, které Neistat během letu natočil. Lze navíc očekávat, že počet zhlédnutí bude dále růst.

Výběr Neistata nebyl ze strany Emirates nijak náhodný. Jeho kanál má více než 4 miliony odběratelů a on sám už v minulosti spolupracoval s jinými značkami jako například s Nike nebo Mercedesem

Někdo může samozřejmě namítat, že byla celá akce dopředu připravená a že upgrade do vyšší třídy nebyl pro Neistata žádným překvapením. Na videu to ale vypadá, že jeho nadšení a fascinace luxusem, který díky tomu dostal k dispozici, rozhodně hrané nejsou. Po zhlédnutí videa ale nutno dodat, že nebýt šokován by asi v tomto prostředí bylo pro „obyčejného“ člověka poměrně těžké.

Na závěr pro vás máme jednu dobrou zprávu: Emirates létá do Dubaje i z Prahy a letenky do první třídy můžete pořídit za pouhých 5 tisíc dolarů.

Kam dál?

Chcete vidět více videí od Caseyho Neistata? Připravili jsme speciální článek věnující se jeho osobě. Přečtěte si o hrdinovi indie videa.

Štítky dokumentu: YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: