Airbnb nabízí tříměsíční placený pobyt v italské vesnici

23. 1. 2019 | Milada Zemanová
Aby se vesnice Grottole nestala sídlištěm duchů, snaží se do ní místní organizace nalákat návštěvníky. K tomu jí má pomoci soutěž, jejíž výherci kromě pobytu získají i jazykový kurz, naučí se vařit místní speciality a stanou se součástí zdejší komunity.

Řada malých měst zažívá úpadek, protože se její obyvatelé stěhují pryč a noví nepřicházejí. Přesně to je případ vesnice Grottole na jihu Itálie. Nadějí na změnu je soutěž neziskové organizace Wonder Grottole ve spolupráci s Airbnb, ve které budou vybráni 4 šťastlivci. Ti získají ubytování ve zmíněné vesnici po dobu 3 měsíců, včetně bohatého programu.

Grottole se nachází v horách, má aktuálně 300 obyvatel a 600 opuštěných domů. Hrozí jí tak, že se stane místem duchů, což by byla pro vesnici proslulou svou keramikou vypalovanou v jeskyních opravdu škoda.

Hrnčířství bylo v Grottole údajně populární už v dobách starověkého Říma

A zde se dostává ke slovu zmíněná soutěž. Její podmínky jsou relativně jednoduché. Stačí do 17. února 2019 odeslat přihlášku na webu The Italian Sabbatical. V ní uvedete bližší informace o sobě a zdůvodníte, proč si právě vy zasloužíte zmíněný pobyt vyhrát. Výherci se následně mohou těšit, kromě pobytu ve slunné Itálii, i na výuku italštiny, kurzy vaření, výrobu olivového oleje, zapojení do místní komunity, a mnohem více.

Na základě odeslaných přihlášek bude vybraných 30 účastníků, kteří následně absolvují individuální videhovory s výběrovou komisí. Ta bude dále posuzovat jejich motivaci a kompetenci pro pobyt v Grottole.

Vincenzo, jeden z obyvatel Grottole, který bude výherce provázet jejich pobytem, k soutěži doplnil:

„Naši návštěvníci budou bydlet na klidném místě s pomalým životním tempem. Není zde žádný provoz, žádný chaos, žádné znečištění, ale je tu dobré jídlo a především příjemní lidé”.

Pobyt v Grottole ovšem není jen dovolená zdarma. Výherci soutěže se budou aktivně zapojovat do aktivit místní komunity, poznávat zvyky grottolských obyvatel a následně se stanou hostiteli pro další návštěvníky.

Silvio Donadio, zakladatel organizace Wonder Grottole, uvedl, že jejich snem je udělat centrum Grottole opět populárním a během deseti let chtějí, aby byla vesnice plná lidí z různých kultur, kteří budou pevnou součástí místní komunity.

V Grottole momentálně žije 300 lidí, ale život v této vesnici si velmi užívají.

Pokud si stále nejste jistí, jestli je Grottole to pravé pro vás, doporučujeme prohlédnout si zmíněný soutěžní web, kde mimo jiné najdete interaktivní mapu, která vám celou vesnici přiblíží.

Kam dál?Není to poprvé, co se na Airbnb vyskytlo neobvyklé obydlí. V minulosti se již objevily nabídky na přespání v obchodním domě IKEA v Sydney, v pokoji jak z obrazu od Vincenta van Goghav odstaveném letadle na amsterdamském letišti Schiphol, v kabině lanovky zavěšené v úctyhodné výšce 2 700 metrů nad mořem, v pařížských katakombách či na Drákulově hradě v Transylvánii


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: