Airbnb oficiálně potvrzuje globální zákaz všech pařeb

29. 6. 2022 | Petr Michl
Zákaz všech večírků, pařeb, kaleb a podobných rušivých událostí přišel už v srpnu 2020, kdy se kvůli protipandemickým opatřením tento fenomén značně rozmohl. Nyní se stává dočasný zákaz trvalou politikou Airbnb. Platforma díky omezení loni zaznamenala meziroční pokles počtu hlášení o večírcích o 44 %.

Krátkodobé pronájmy přes Airbnb mohou mít pro okolí takto „sdílených“ bytů celou řadu negativ. Mimo zmenšení bytové nabídky v určité oblasti a tlaku na výši nájmů to je i bezprostřední zhoršení kvality bydlení sousedů Airbnb bytů, kteří se často musí vyrovnávat s hlasitými příchody hostů v nočních hodinách, nepořádkem ve společných prostorách, ale také zvýšeným hlukem. Když jste na dovolené, tak si taky chcete trochu užít a proč nezačít s party rovnou v tom krásném bytě, ve kterém budete stejně jen 2 noci? Airbnb nyní stvrzuje svoje covidové nařízení a „pařby“ v nemovitostech pronajímaných na Airbnb natrvalo zakazuje.

První tah tímto směrem proběhl už v roce 2019, kdy byly zakázány tzv. „party domy“ na Airbnb. A to poté, co v jednom v Kalifornii proběhla střelba na halloweenské party, při níž zemřelo 5 lidí.  

Restrikce spojené s covidem zahrnující i omezení společenského života a provozu restauračních zařízení pochopitelně přeměnily Airbnb byty na místa ilegálních večírků. Proto v srpnu 2020 přišel jejich globální zákaz. Nyní ho Airbnb oficiálně kodifikuje jako trvalou politiku společnosti a toto rozhodnutí vysvětluje:

„Když udeřila pandemie a řada barů a klubů zavřela nebo omezila jejich obsazenost, začali jsme pozorovat, že někteří lidé přenášejí své chování spojené s večírky do pronajatých domů, a to i prostřednictvím Airbnb. To nás znepokojovalo jak kvůli rušivé povaze nepovolených večírků, tak kvůli riziku, že taková setkání rozšíří virus. Proto jsme naší komunitě oznámili zákaz večírků, protože je to v nejlepším zájmu veřejného zdraví.

Postupem času se ze zákazu večírků stalo mnohem víc než jen opatření v oblasti veřejného zdraví. Stal se základním komunitním opatřením na podporu našich hostitelů a jejich sousedů.

A co víc - funguje to. Jsme přesvědčeni, že existuje přímá souvislost mezi zavedením této politiky v srpnu 2020 a meziročním poklesem počtu hlášení o večírcích o 44 %.  Zákaz byl naší hostitelskou komunitou dobře přijat a obdrželi jsme pozitivní zpětnou vazbu od vedoucích představitelů komunity a zvolených úředníků. Vzhledem k tomu, že na této dynamice stavíme, věříme, že nastal čas tuto politiku kodifikovat.“

Airbnb nicméně částečně restrikce uvolňuje. V rámci covidových opatření bylo zakázáno ubytovávat více než 16 lidí v jedné nemovitosti. Nyní se toto omezení pro dostatečně velké nemovitosti již platit nebude.

K vymáhání pravidel Airbnb využívá i určitá represivní opatření: od pozastavení účtu až po úplné odstranění z platformy. V roce 2021 byl účet pozastaven více než 6 600 hostům za pokus o porušení zákazu pořádání večírků. Hostitelé, kteří mají poškozený majetek, mohou být kompenzování skrze službu „AirCover for Hosts“.

Tip redakce

Airbnb v květnu oznámilo zásadní změny platformy, mezi něž především patří nový způsob vyhledávání. Dříve jsme se při dovolených rozhodovali na základě lokace, nyní si na Airbnb můžete selektovat ubytování dle kategorií, jako jsou design, činnost nebo vzdálenost k zajímavým místům. Je libo třeba ubytování blízko vinic? Podívejte se na podstatu jeho redesignu

Štítky dokumentu: E-Commerce

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: