Velký redesign Airbnb má výrazně změnit způsob, jakým lidé hledají ubytování

19. 5. 2022 | Eva Dragulová
Oblíbený portál pro ubytování oznámil zásadní změny platformy, mezi něž především patří nový způsob vyhledávání. Dříve jsme se při dovolených rozhodovali na základě lokace, nyní si na Airbnb můžete selektovat ubytování dle kategorií, jako jsou design, činnost nebo vzdálenost k zajímavým místům. Je libo třeba ubytování blízko vinic?

Generální ředitel Airbnb Brian Chesky informoval o novinkách, které oblíbenou stránku s ubytováním právě teď, před vypuknutím letní sezony, čekají. Za posledních 10 let Airbnb prochází změnami, které nesouvisí jen se vzhledem a funkčností, ale jsou navázány na změnu filozofie cestování. Díkyčím dál rozšířenější práci na dálku můžeme na cestách trávit mnohem více času.

Pandemie zamávala s celým pracovním konceptem. Měli jsme ve zvyku pobývat fyzicky v kanceláři,  covid ovšem normalizoval home office a videohovory. A z toho právě Airbnb také vychází. Dnes už není problém pracovat vzdáleně z jakéhokoliv místa. Sbalíte laptop a kancelář si rozložíte třeba v domku ve stromě, pokud má tedy dostatečně silné připojení k internetu. V čem tedy spočívají novinky? Mezi nejatraktivnější funkce, které Airbnb uvádí, patří zcela nový způsob vyhledávání.

 

Inovované kategorie Airbnb

Airbnb inovuje vyhledávací proces. Má uživatelům usnadnit objevování bydlení v lokalitách, kde by je možná ani nenapadlo hledat. Když otevřete platformu, zobrazí se vám 56 kategorií, které organizují bydlení na základě stylu, polohy nebo typu aktivity (kempování, místa u moře, místa u vinic). Pokud hledáte konkrétní město či zemi, výsledky budou uspořádány podle kategorií, které jsou pro danou destinaci relevantní.

Možnosti kategorií jsou široké: od „úžasných výhledů" až po „hobití domkyi". Kategorie umístění zahrnují lokace, jako jsou národní parky a vinice, zatímco kategorie aktivit zahrnují například kempování či golf.

 

Nové kategorie řadí domy podle toho, v čem tkví jejich jedinečnost, což turistům pomáhá objevit místa, na která by jinak třeba ani nenarazili. To může pomoci zmírnit nadměrnou turistiku do určitých lokalit – lidé se budou vydávat objevovat nová místa," uvedla společnost v tiskové zprávě.

 

V Airbnb si ověřili, že je tento typ cestovatelských zážitků zájem. Ostatně kdo by nechtěl strávit noc třeba na jednom z mnoha středověkých hradů?

 

AirCover a jistoty v případě nepříjemností

Airbnb rozšiřuje svou službu AirCover pro hosty. Dříve byla tato forma pojištění dostupná pouze pro hostitele a vztahovala se například na škody a odpovědnost. Nyní se stává součástí všech rezervací a je zcela zdarma.

Nová aktualizace poskytne záruku ochrany rezervace, takže pokud hostitel zruší rezervaci do 30 dnů od přihlášení, společnost se zavazuje najít podobné či lepší bydlení, nebo okamžitě vrátit zákazníkům peníze. Bude také obsahovat záruku přihlášení, takže pokud zákazník zjistí, že má problém dostat se do zaplaceného ubytování, Airbnb slibuje, že na dobu původního pobytu najde stejné či lepší bydlení nebo nabídne vrácení peněz. 

Uživatelé budou mít také tři dny na to, aby nahlásili, pokud jejich bydlení neodpovídá inzerovanému stavu. Je v domě méně pokojů, než bylo inzerováno? Nahlaste to a buď dostanete finanční kompenzaci, nebo vás přestěhují do lepšího bydlení.

A nejlepší asi je, že Airbnb také přidává 24hodinovou bezpečnostní linku pro zákazníky v 16 jazycích.

„AirCover byl navržen přímo do aplikace a na webové stránky Airbnb, což umožňuje rychlé řešení problémů. Vytvořili jsme tým speciálně vyškolených lidí, kteří vám pomohou s přebookováním nemovitosti na poslední chvíli," potvrzuje společnost.

 

Rozdělené pobyty

 

Pandemie covid-19 a rozmach práce na dálku umožňuje lidem, aby zůstávali ve vysněných destinacích déle. Proto byla zavedena funkce „Rozdělené pobyty“. Airbnb nyní umožní lidem rozdělit své výlety mezi dvě bydlení, když to jejich vysněné třeba nebude k dispozici na celou dobu jejich setrvání v lokaci. Samozřejmě bere zřetel na polohou obou nemovitostí a co největší podobnost.

Rozdělené pobyty se budou automaticky zobrazovat ve výsledcích vyhledávání pro konkrétní destinace a 14 kategorií, včetně národních parků a lyžování, aby uživatelům ukázaly, že mohou zůstat ve dvou místech klidně déle. 

„Například při procházení kategorie Národní parky může služba nabídnout dvojici domů v blízkosti národního parku Zion a Grand Canyon," uvádí Airbnb ve své zprávě.

Pokud si uživatel zobrazí tuto funkci na mapě, animovaná čára vizuálně spojí oba domy a ukáže vzdálenost mezi nimi a pořadí vašich pobytů. Jakmile se rozhodnete rezervovat, v rozhraní si nastavíte, kde pojedete nejdřív a kam zamíříte následně.

Zdroje: The Verge, CNBC, Fast Company

Štítky dokumentu: Budování značky

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: