Aktuálně.cz: Tisíce firemních webů porušují zákon

15. 2. 2010 | TMJ
Tisíce podnikatelů porušují obchodní zákoník. Na svém webu totiž neuvádí všechny stanovené údaje. Hrozí jim tak pokuta až do padesáti tisíc korun anebo zákaz činnosti po dobu jednoho roku. Se zprávou přišel server Aktuálně.cz. Přesný popis toho, co musí firemní internetová stránka obsahovat, je stanoven novelou Obchodního zákoníku z roku 2008.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Tisíce podnikatelů porušují obchodní zákoník. Na svém webu totiž neuvádí všechny stanovené údaje. Hrozí jim tak pokuta až do padesáti tisíc korun anebo zákaz činnosti po dobu jednoho roku. Se zprávou přišel server Aktuálně.cz.
Přesný popis toho, co musí firemní internetová stránka obsahovat, je stanoven novelou Obchodního zákoníku z roku 2008. Jestliže má podnikatel webové stránky, musí na nich od března 2008 uvádět úplné údaje - tedy údaj o firmě, jménu nebo názvu, sídle nebo místu podnikání a identifikačním čísle. Podnikatelé zapsaní v obchodním rejstříku musí také povinně uvést údaj o tomto zápisu včetně spisové značky.
Aktuálně.cz upozorňuje, že o novele spousta podnikatelů vůbec netuší. Přestože nebyl zatím nikdo penalizován, může nedostatku na firemním webu využít například konkurence. Na její udání by byly úřady povinny problém prošetřit a případně udělit pokutu.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: