Alza.cz zalistovala domácí rychlotest na COVID-19

20. 3. 2020 | redakce
Domácí rychlotest na COVID-19 je již zalistovaný a můžete si u něj nastavit hlídání dostupnosti. Čeká se na schválení českých státních úřadů nebo jiné země v rámci EU.


Zdroj: Superbio Biomedical Co. / Alza.cz

Velcí e-commerce hráči dokážou v současné situaci dostat na trh i zboží, které je velmi nedostatkové. O víkendu Alza.cz informovala o tom, že pracuje na možnosti zpřístupnit zákazníkům produkt pro rychlé otestování na virus v pohodlí domova. Nyní ho již zalistovala.

Alza je prý připravena ve spolupráci s distributorem LOMINA AG přivézt do České republiky 52 000 domácích rychlotestů na samodiagnostiku COVID-19. Dva tisíce kusů balení firmy věnují na charitativní účely. Produkt pro rychlé otestování na virus COVID-19 v pohodlí domova již Alza.cz zalistovala pro český i slovenský trh.   Jediné, na co se u schválení tohoto produktu vyráběného v Číně společností Superbio Biomedical Co. (zaměřuje se na testy DNA) nyní čeká, je schválení českých státních úřadů nebo jiné země v rámci EU tak, aby produkt získal všechny nezbytné certifikace. Jakmile některá ze zemí produkt schválí, do 10 dní může být v ČR připraven k prodeji (produkt nyní není fyzicky v Evropě).


Zdroj: Superbio Biomedical Co. / Alza.cz

Test, který je vhodný pro domácí použití, detekuje protilátky COVID-19 i z krve. Tělo na virus zpravidla reaguje zvýšením teploty a tvorbou protilátek. Proto je tento test vhodné použít právě v okamžiku kdy má testovaný zvýšenou teplotu s příznaky podobnými chřipce. Výsledek uvidí uživatel za 3 minuty po aplikaci vzorku.

Firma upozorňuje, že test je orientační. Pokud testovaný s příznaky má výsledek negativní a protilátky nebyly detekovány, doporučuje se sledovat i nadále zdravotní stav a test opakovat další den – množství protilátek se tvoří individuálně. Má-li testovaný příznaky, řídí se instrukcemi Ministerstva zdravotnictví ČR (najdete je na koronavirus.mzcr.cz, pozn. red.). Pokud je výsledek pozitivní, je nutné přetestovat metodou přímé detekce viru a navštívit odběrnou laboratoř (jejich seznam naleznete zde). Na Slovensku dle postupu tamních nařízení.

Balení obsahuje 5 ks testu. Cena zatím není známa, nicméně velmi hrubým odhadem vyjde jeden test maximálně cca na 400 Kč, cena balení by měla být kolem dvou tisíc korun.

Kam dál? 

Velcí hráči jako Alza.cz, Mall.cz nebo online prodejci potravin hlásí enormní vytížení. Data analytické společnosti Roivenue ovšem ukazují, že českou e-commerce mohou čekat horší časy

Štítky dokumentu: E-Commerce
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.