Alza využívá v Bratislavě rozvoz s pomocí elektrokol

5. 3. 2019 | Petr Michl
Ani ne tak boj s klimatickými změnami jako ten s poplatky za vjezd do pěších zón v Bratislavě přiměl Alzu k hledání alternativního řešení. Uvažuje o rozšíření elektrokol i do Prahy.

Největší český online prodejce elektroniky se již dlouhodobě snaží o rozvoj využívání elektrické energie i v dopravě. Důkazem toho budiž její divize Alza Power nebo třeba prodej automobilů Tesla a luxusních retro elektrických skůtrů, tzv. prasat. Na Slovensku to toho ale doslova šlape. Pro rozvoz po Bratislvě využívá Alza.sk elektrokola.

Jde tedy hlavně o rozvoz v centru Bratislavy plného pěších zón, kde platí pro nákladní vozidla celá řada omezení.  Kurýři zvládnou až 13 objednávek denně. Nejde o obdobu messengerů jedoucí na běžných kolech s balíčky v batohu. Toto elektrokolo připomíná spíše nákladní rikšu a mimo XXL produktů dokáže dovést takřka jakékoliv zboží. Mezi dosavadní rekordy mezi zásilkami patří televizor s úhlopříčkou 65 palců nebo 12 kusů monitorů.

Elektrokola řeší komplikovanou situaci v centru Bratislavy. V některých místech mohou nákladní vozidla zavážet jen ráno, jinde je pro vjezd nutné povolení s roční licencí v ceně 4 tisíce eur. Alza zdůrazňuje i ekologický rozměr a oblíbenost u některých zákazníků, kteří dokonce kolo-kurýra vyžadují.

Vozový park čítá v tuto chvíli jen 3 elektrokola, ale brzy se rozroste. Alza rozšířuje dovážku do dalších čtvrtí Bratislavy a uvažuje i rozšíření do Prahy.


Kam dál?


Zdroj: Cezeta.com.

Alza.cz šlape do elektromobility dlouhodobě. Po vozech Tesla, BMW i3, Aixam či motorkách ZERO přišla loni s českou lahůdkou. Od února 2018 nabízí retro elektrický skútr Čezeta 506 zvaný prase.

Štítky dokumentu: E-Commerce
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: