Amazon Alexa má obsadit kanceláře

7. 12. 2017 | Petr Michl
„Echo, prosím sniž teplotu na 21 stupňů.“ „Echo, kdo to ztlumil. Zvyš teplotu na 24 stupňů, mrznu tady“. Hlasová asistentka Amazon Alexa (skrývající se v Amazon Echo) má po domácnostech najít nové využití i v kancelářích. Zjistěte, že toho zvládne mnohem více než jen nastavovat teplotu klimatizace v kanceláři.

 

Když v březnu tohoto roku prosákla informace o tom, že Amazon Alexa bude brzy kompatibilní s kalendářem v rámci Office 365 a chystá se jeho napojení na softwary populární pro pořádání hlasových konferencí, bylo víceméně jasné, odkud fouká. Amazon nemá pomáhat se svými chytrými hlasovými asistenty jen v domácnostech, ale také v kancelářském prostředí

Amazon Alexa pro kancelář má umět to, co její domácký model: dohledávat informace na požádání, říci vám váš denní program a připomínat vám, když nastal čas pro konkrétní aktivity. Část využití naznačuje následující video.

Ano, Alexa sídlící v reproduktoru Amazon Echo na stole může fungovat jako osobní asistentka pro konkrétního člověka, nástěnné verze pak mohou být přizpůsobeny například pro hledání stolu konkrétního zaměstnance v rámci rozlehlé open space kanceláře nebo pro zadání objednávky nových papírů u tiskárny a přesměrování tisku na jiné zařízení v budově, kde proběhne bez problémů.

Hlavní síla „Alexa for Business“ má ovšem spočívat v možnostech rozvoje platformy tak, aby odpovídala potřebám konkrétních firem. Dle The Wall Street Journal například WeWork, jedna z partnerských společností při beta testu, vyžila Alexu nejen pro rezervaci zasedacích místností zaměstnaci, ale také třeba pro rozsvěcení a zhasínání světel.

Nabízí se tak zábavná představa toho, jak osazenstvo velkého open space prostoru mění 30x za den nastavení teploty klimatizace tím, že pošeptá kýženou hodnotu do reproduktoru na zdi při cestě do kuchyňky. To by ovšem nebyla úplně chyba nové technologie, v kanceláři dostupný termostat a různý teplotní komfort jejího osazenstva je zdrojem tichých válek už nyní.

Alexa for Business představuje především velkou obchodní příležitost, nejen díky napojení na cloudové enterprise služby Amazonu. Do sféry moderní kanceláře se snaží investovat mnoho společností, včetně například Konica Minolta. Amazon jen využívá náskoku v oblasti hlasových asistentů, který má díky jejich úspěšnému rozvoji v prostředí domácností.

Zdroje: Techcrunch, The Wall Street Journal, Amazon

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: