Amazon chystá knihovnu pro e-booky a audioknihy

17. 7. 2014 | Petr Michl
Knihomolové, těšte se. Amazon připravuje digitální předplatné, které umožní uživatelům Kindlu přístup ke knihovně s více než 600 tisíci tituly za 9,99 dolarů měsíčně.

Knihomolové, těšte se. Amazon dle GigaOM připravuje Kindle Unlimited,  digitální předplatné, které umožní uživatelům Kindlu přístup ke knihovně s 600 tisíci tituly za 9,99 dolarů měsíčně.

Trend obsah nevlastnit, ale mít k němu přístup v cloudu na základě měsíčního příspěvku, rapidně roste u audio a audio-vizuálních děl. Nedá se říct, že by se podobné projekty netýkaly i knih. Jedním z nich je například Oyster. Amazon ovšem velkou výhodu díky své databázi knih a zároveň početnému zástupu uživatelů čteček Kindle, což mu značně usnadní distribuci obsahu a kontrolu nad ním.

To ovšem neznamená, že Amazon nemá žádné překážky. Čeká ho přesvědčování velkých vydavatelů, že je i pro ně výhodné zahrnout jejich knihy do tohoto programu. TechCrunch přitom upozorňuje, že vydavatelství za to mohou požadovat až sedmiciferné sumy a individuální poplatky za každé přečtení. Uniklý přehled s nabídkou knih Kindle Unlimited postrádá tituly od Simon & Schuster a HarperCollins - naznačuje to, že některá vydavatelství mohou být vázána exkluzivitou. Právě tyto dvě společnosti totiž poskytují své knihy službě Oyster.

Velkým lákadlem Amazonu může být jeho sbírka téměř 8 tisíc audiobooků, které jsou také uvedeny na zkušební stránce Kindle Unlimited, kterou objevil GigaOm. Díky funkcionalitě Whyspersync by u nich mohli uživatelé přepínat mezi namluvenou verzí a tradiční psanou dle svých preferencí.
Kindle Unlimited by představoval pro Amazon novou strategii nabídky jen jednoho média. Jeho největší službou založenou na předplatném je program Amazon Prime za 99 dolarů ročně, který poskytuje neomezený přístup k filmům a seriálům (Instant Video), hudbě (Prime Music), ale také ke knihám v rámci Kindle Lending Library. Ta ale v tuto chvíli nabízí méně titulů, než je uvedeno na testovací stránce Kindle Unlimited. Ta by se tak mohla stát vysněnou knihovnou všech e-knihomolů.

Zdroje: TechCrunch, GigaOM

Štítky dokumentu: E-Commerce
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: