Amazon možná běžným lidem umožní, aby pro něj přepravovali zboží

17. 6. 2015 | Škvařil Dan
Zaplaví ulice USA armáda pošťáků? Běžní Američané si možná brzy budou moci přivydělat přepravováním zboží pro Amazon.

Amazon si pohrává s myšlenkou předat část přepravy svého zboží do rukou běžných občanů. Podle Wall Street Journal pracuje nad vytvořením speciální mobilní aplikace, která by tuto revoluční dopravu umožnila. Projekt má pracovní název On my way, nicméně doba jeho uvedení není známá.

K novému využití crowdsourcingu v oblasti e-commerce se v Amazonu zatím nikdo nevyjádřil. Podle amerického deníku však prý dokonce není ani vyloučeno, že se nakonec neuskuteční. Pro Amazon by ovšem snížení nákladů za přepravu zboží bylo jistě odstraněním trnu z paty, vzhledem k vysokému růstu cen za dopravu, které v poslední době zažil. Spousta občanů by také jistě ocenila tento způsob přivýdělku. V principu se nejedná o něco až tak zásadně nového, mnoho lidí na světě se podobně živí například řízením aut pro společnosti jako jsou Uber nebo české Liftago.

Amazon již podobným směrem vykročil, když zkoušel využít k přepravě svých zásilek právě řidiče Uberu. Decentralizace přepravy ovšem nabízí samozřejmě také velké množství otázek. Kdo bude zodpovědný za poškozené nebo ztracené zboží? Co zabrání lidem, aby se s balíkem prostě ztratili a nikdy jej nedoručili do cíle?

Spojené státy se přesto zdají být pro takový projekt mnohem připravenější než Česká republika. U nás si zatím stěží dovedeme představit doručení balíku v době naší nepřítomnosti sousedovi nebo jen tak před dveře, na odiv všem v okolí. V USA to přitom patří k běžné praxi.

Zdroj: Wall Street Journal

Štítky dokumentu: Amazon

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?